W poniedziałek, 19.10.2015 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 rozpoczęły swoje starty w ramach Licealiady koszykarki z naszej szkoły. Po wyselekcjonowaniu reprezentantek przez panią Jolantę Kulas i sparingu z chłopcami z klasy 2 E w ub. czwartek, zaczęły się zmagania na boisku.

W meczu inauguracyjnym nasze zawodniczki grały z reprezentacją Zespołu Szkół Technicznych. Pierwsza piątka w składzie: Aleksandra Mazur (III C), Julia Gościńska(III A), Karolina Radgowska (III E), Karolina Haryńska (II A), Alekandra Żarczyńska (I C) rozpoczęła od straty punktowej aby systematycznie rozpędzać się i przejść do prowadzenia. Na boisku pracowały również Aleksandra Sikorska (I C), Katarzyna Pryśko (II E), Karolina Tabor (III C) oraz Paula Tęcza (III A), która rzuciła niezwykle ważne dwa kosze dające nam spokoj w końcówce tego nerwowego meczu. Nasze reprezentantki zwyciężyły 17-8, brylując już w trzeciej i czwartej kwarcie.

W drugim spotkaniu rywalkami były koszykarki Zespołu Szkół Gospodarczych, które w ubiegłym roku dotkliwie rozprawiły się z naszymi paniami. W tym sezonie było jednak zupełnie inaczej. Co prawda znów zaczęliśmy od starty 0-4 ale niezawodna Aleksandra Mazur dała nam sygnał do pogoni punktowej. Grające zdecydowanie rywalki były naprawdę dobrze dysponowane, jednak doświadczenie poprzedniego meczu pozwoliło nam na kontrolowanie spotkania. Ważne punkty zdobyła Aleksndra Żarczyńska doprowadzając do remisu 6-6 a potem z rzutów wolnych wysunęła nas na prowadzenie. Przeciwniczki zdobyły jeszcze tylko jednego kosza a nasze koszykarki dorzuciły cztery oczka (Karolina Haryńska). Podobnie jak w pierszym spotkaniu pomagały nam zawodniczki rezerwowe, więc to zwycięstwo to również ich praca. Pokonaliśmy ZSG 11-8 zajmując tym samym pierwsze miejsce w grupie. Teraz spokojnie czekamy na mecz z zespołem ZSTI, z którymi grać będziemy w ćwierćfinale elbląskiej Licealiady. Gratulacje dla naszych koszykarek i pani Jolanty Kulas.
Ze sportowym pozrowieniem -
zastępujący tego dnia panią trenerkę - Adam Matwiejczuk.

 


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki