20240516 Dwojka dla AfrykiOd wielu lat uczniowie naszej szkoły wspierają edukację w... Afryce! Dzieje się to w ramach tzw. adopcji na odległość. Ludzie z bogatszych rejonów świata przesyłają pieniądze do uboższych, głównie do Afryki, Ameryki Łacińskiej czy niektórych części Azji. Stosunkowo nieduże dla nas kwoty pozwalają ukończyć przedszkole, szkołę a nawet studia osobom, które inaczej nie mogłyby się kształcić. Ostatnio nasza szkoła przez kilka lat wspierała Dimanche Djebabe z Kamerunu. Dzięki nam ukończył studia medyczne! Wcześniej pomagaliśmy dziewczynce Adora-Divine Medontem.

Obecnie chcemy zebrać po 2 zł od każdego ucznia II LO. Nasza akcja Dwójka ala Afryki trwa do końca maja. Prosimy gospodarzy klas o zebranie środków od koleżanek i kolegów. Następnie poprzez koordynatorkę wolontariatu naszej szkoły p. Annę Wawrzyniak oraz sekretariat zostaną one przelane na konto Centrum Misyjnego Sióstr Pallotynek z Poznania (http://www.misjepallotynek.pl/). Do końca czerwca poznamy imię i nazwisko dziecka, które z nich skorzysta. Otrzymamy jego fotografię. Zbierane pieniądze są przeznaczane dla konkretnej osoby znanej z imienia i nazwiska. Siostry pallotynki dbają o ich wydawanie w Afryce i w ten sposób mogą wspierać i edukować ludzi żyjących w bardzo trudnych warunkach.

Dziękuję za Wasze dobre serca i gotowość do pomagania!

ks. Marek Piedziewicz

Kolejny raz uczniowie klas maturalnych podzieli się najcenniejszym darem przekazując swoją krew 💝💝 w punkcie krwiodawstwa. Viktoria i Nikola (na zdjęciach), a także Daniel i Jakub przekazali łącznie 1800 ml krwi. Dzięki ich wielkim sercom pomoc trafi aż do 12 osób.

Wszystkich zainteresowanych krwiodawstwem zachęcamy do kontaktu z ks. Markiem Piedziewiczem.

Czytaj więcej...

Dzisiaj odbył się „#BiegAni”, czyli akcja charytatywna dla Pani Ani Koc-Jaśkiewicz!! Mimo pogody, która mogła nas zniechęcić, nie daliśmy się!!

Na samym początku chcielibyśmy bardzo podziękować każdej osobie, która przyszła i wspomogła nas oraz Panią Anię.

Był to dla nas niesamowity czas, ponieważ udało nam się zorganizować akcję na tak dużą skalę!! Było Was bardzo dużo i jesteśmy przeszczęśliwi za tak liczny odzew!!

Jesteście cudowni❤️

Pani Ania również znalazła siłę, aby przyjść i zobaczyć tak piękną akcję. Podziękowała każdemu, a następnie wyściskała wszystkich swoich uczniów!! Jest bardzo wdzięczna

Czytaj więcej...

20230915 Szkola pelna talentow

Drodzy Rodzice, drodzy uczniowie!

1 września 2023 rozpoczęła się ponownie akcja „Szkoły pełne Talentów 2”, prowadzona przez sklepy Lidl. Polega ona na zbieraniu specjalnych kuponów (Talenciaków), które następnie można przekazać na rzecz wybranej szkoły. Jak to bywa w akcjach tego typu, kupony można otrzymać za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające co najmniej jeden owoc lub warzywo. Oczywiście zależy nam, żeby jak najwięcej tych kuponów trafiło na konto II LO, ponieważ w zamian za nie będziemy mogli otrzymać wyposażenie lub pomoce dydaktyczne.

W zeszlym roku zebrane Talenciaki wymieniliśmy na 30 piłek sportowych, duży mobilny melalowy kosz na piłki, laptop i kamerę internetową. Zapraszamy do wspierania naszej szkoły w trakcie tej akcji i w tym roku. Kupony można przepisać do II LO samodzielnie lub wrzucając  je do jednej ze skrzynek znajdujących się w sekretariacie szkoły i bibliotece.

Więcej informacji na stronie www.lidl.pl/szkoly.

Paweł Wilkus

Kolejny rocznik maturzystów uzyskał możliwość wyłączenia się w honorowe dawstwo krwi. Wśród osób, które w środę 13. września podzieliły się tym cennym darem jest Bartosz.

Krew mogą oddać osoby zdrowe, które ukończyły 18. rok życia. Podczas jednej donacji pobiera się 450 ml krwi. Wszystkich uczniów, którzy chcą włączyć się w działalność klubu honorowych dawców krwi zapraszamy do kontaktu z ks. Markiem Piedziewiczem.

Czytaj więcej...

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wykazali się wielkimi sercami. Olaf i Jakub z IV F oraz Ada z III E pierwszy raz w swoim życiu oddali krew na rzecz potrzebujących. Serdecznie gratulujemy zaangażowania i dobroci!

Warto podkreślić, że Ada stała się jednocześnie pionierką wśród uczniów klas trzecich. Jako pierwsza osoba w naszej szkole ze swojego rocznika została honorowym dawcą krwi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą podzielić się darem krwi do kontaktu z ks. Markiem.

Czytaj więcej...

Czy wiesz, że uczniowie naszej szkoły adoptowali... dziecko? A w zasadzie studenta.

Od kilku lat nasza szkoła włącza się w akcję adopcji serca. W ten sposób poprzez wsparcie finansowe zapewniamy roczną edukację osobie, którą znamy z imienia i nazwiska.

2 zł ofiarowane przez każdego Jagiellończyka to szansa na kontynuowanie studiów medycznych przez Dominika z Kamerunu. Już w piątek 31. marca odpędzie się zbiórka na ten cel. Wybrani uczniowie będą kwestować po klasach. Zachęcamy do zaangażowania wszystkich, którzy chcę wesprzeć ten szlachetny cel!

ks. Marek Piedziewicz

Czytaj więcej...

Nasi wspaniali: Małgosia, Jakub, Filip i Jakub z klasy IV D oddali 22.02. 1800 ml krwi♥! Serdecznie im gratulujemy!

Kolejny raz uczniowie klasy IVD udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Małgosia, Jakub, Filip i Jakub oddali łącznie 1800 ml krwi. Serdecznie gratulujemy ich zaangażowania i dobroci! Jednocześnie zachęcamy wszystkich uczniów, którzy ukończyli już 18 rok życia do zaangażowania w klubie krwiodawcy działającym w naszej szkole. Bliższych informacji i pomocy w zgłoszeniu się na donacje krwi udziela ks. Marek Piedziewicz.

Czytaj więcej...

12 stycznia my wolontariusze zorganizowaliśmy kiermasz. Zbieraliśmy pieniądze na wirtualną adopcję psa i kotka🐶😸.

Ponownie nasz kiermasz okazał się sukcesem za co Wam wszystkim bardzo dziękujemy!💗

Na  kiermaszu mogliście znaleźć  pyszne babeczki i ciasta. Na tych niejedzących cukru czekała piękna i kolorowa biżuteria. Nie zabrakło również świec z wosku sojowego, soli i kul do kąpieli.
Dzięki wsparciu społeczności szkolnej - stało się!!!!!!!!!!!!🎉

Od dzisiaj nasza szkoła jest wirtualnym opiekunem pieska oraz kotka!! Powitajcie Frytkę i Bazylego🐶😸

Czytaj więcej...

14 lutego w naszej szkole odbył się kiermasz walentynkowy

Tym razem zbieraliśmy na chorego pana Andrzeja, który potrzebuje pieniędzy na rehabilitację po nieszczęśliwym  upadku z drabiny.

Na naszym kiermaszu były przepyszne ciastka, babeczki oraz przekąski na słono Nie zabrakło również świeczek sojowych oraz biżuterii. Tym razem czekały na Was super nowości zakładki do książek w kształcie serduszka oraz bardzo miękkie poduszki. Do każdego zakupu dorzucaliśmy mały prezent od nas: naklejki wolontariatu.

Czytaj więcej...


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki