W tym roku, po raz pierwszy, w zorganizowanie Gali „Osobowości Regionu” zaangażowali się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. W piątek, 24 września, obyło się spotkanie organizacyjne.

Pani Anna Daczkowska zaprosiła naszą młodzież do aktywnego włączenia się w ten projekt. Chętnych nie brakowało, którzy zgłosili się do różnych zadań przy organizacji gali. Pani Anna Daczkowska koordynartorka i autorka działań  obdarzona niezwykłą charyzmą , natychmiast zjednała sobie grono symatyków w naszej szkole. To, co robi jest ważne dla elblążań. Jak sama podkreśla:

Czytaj więcej...

#SSP2021

Jak czytamy na stronie https://naszaziemia.pl/ssp2021/ „Akcja Sprzątanie świata" – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Akcja zainicjowana została w Polsce 27 lat temu, nie rokowała, że aż tyle osób, firm, organizacji, szkół dołączy do niej.

II LO również aktywnie bierze udział w tej zacnej akcji. Z jednej strony pomagamy Ziemi, z drugiej  jest to porządkowanie i poprawianie estetyki najbliższego otoczenia. Jak bardzo jest ono zabrudzone, jak bardzo zaśmiecone mogła przekonać się klasa IIIE, która wyruszyła na sprzątanie do Parku Dolinka. Park Dolinka to cudowne miejsce zieleni w samym środku miasta. Niestety w centralnym punkcie placyku do wypoczynku, na którym znajdują się drewniane siedziska/fotele znajduje się śmietnisko puszek, butelek po alkoholu i innych śmieci. Smutne i przykre. Było co sprzątać! :-(

Jedno jest pewne, dbanie o środowisko i sprzątania po sobie niektórym z nas  przychodzi z wielkim trudem lub wcale.

 

Oprac. wych. IIIE

Edyta Andruszewska

Czytaj więcej...

Klasa IIIE przyłącza się do wspólnej akcji wysyłania kart z urodzinowymi życzeniami dla małej Blanki, by spełnić jej małe marzenie o otrzymaniu wielu listów.
Jak wiadomo Blanka walczy o zdrowie, a walka jest lepsza, gdy jesteśmy pozytywnie nastawieni. Blanka ma wspaniałą ciocię, która zorganizowała akcję wysyłania kart na urodziny dla swej czteroletniej siostrzenicy. Jak czytamy na kobieta.onet.pl :
Bliscy Blanki nie kryją, że w tej chwili pozostaje im czekać jedynie na cud. W listopadzie dziewczynka przejdzie kolejny rezonans głowy, który pomoże lekarzom określić, czy choroba postępuje. Do tego czasu cała rodzina stara się żyć na tyle normalnie, na ile to możliwe. Dziś Blanka, tak jak wszyscy jej rówieśnicy, poszła do przedszkola, a jej ciocia, która od początku koordynuje całą akcją wsparcia, marzy, by mogła chodzić tam jak najdłużej.


Blanko, uczniowie klasy maturalnej IIIE wraz w wychowawcą pragną przekazać Ci gorące życzenia zdrowia i spełnienia marzeń!
Edyta Andruszewska

Czytaj więcej...

#dobrowraca - ślemy Blance życzenia urodzinowe - klasa 3B

Dinozaury, dinozaury i moc urodzinowych życzeń :) ... Przyłączyliśmy się do akcji zorganizowanej dla małej Blanki która walczy z nieuleczalną chorobą, chcemy aby dzień jej urodzin był mega wyjątkowy i dlatego przygotowaliśmy dinozaurowe kartki urodzinowe ( Blanka woli dinozaury w wersji 'cute'). Niech ten dzień będzie dla Blanki wyjątkowy i pełen pozytywnej energii :)


Joanna Rzeczkowska
wychowawca 3B

Czytaj więcej...

Zasmuciła nas historia małej Blanki z Zalasowa, która walczy ze straszną chorobą - rozlanym glejakiem pnia mózgu.

Postanowiliśmy odpowiedzieć na apel Cioci Sabiny, która zdradziła marzenie Czterolatki.

https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/kartka-urodzinowa-dla-blanki-walczy-z-guzem-prosi-o-zyczenia/b4hhfdh

Zrobiliśmy kilkanaście kartek, część ręcznie, część w komputerze, ale wszystkie z przesłaniem, którego oczekuje dziewczynka:

Blanka kocha dinozaury, więc kartki z tym motywem z pewnością sprawią jej najwięcej radości. Są jednak pewne konkretne wytyczne - dziewczynka powtarza, że "najlepsze dinozaury to te straszne, ale muszą też być miłe".

Oto nasze kartki, które wyślemy w czwartek, żeby zdążyły na urodziny 20 września 2021r.

Listonosz będzie musiał wynająć przyczepę ...

Czytaj więcej...

Kartki szczęścia
Uczniowie klasy 1b wzięli udział w przygotowaniu prezentu urodzinowego dla małej Blanki, u której w lutym wykryto rozlanego glejaka pnia mózgu. Niestety, żaden lekarz na świecie nie jest w stanie przywrócić zdrowia dziewczynce, ale my wszyscy możemy wywołać uśmiech na jej twarzy i sprawić, że spełni się jej urodzinowe marzenie.
Blanka uwielbia otrzymywać listy, za każdym razem gdy widzi listonosza, pyta, czy coś dla niej niesie. Dlatego właśnie przyłączyliśmy się do akcji stworzenia jak największej ilości kartek urodzinowych dla dziewczynki, aby sprawić, że ten dzień był dla niej najszczęśliwszym, jaki mogłaby sobie wymarzyć.

Czytaj więcej...

#pomożeszbomożesz z 3B - akcja "Pierwszy dzwonek"

W ramach akcji "Pierwszy dzwonek", która co roku wspiera dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, postanowiliśmy przeznaczyć swoje klasowe zasoby pieniężne na zakup najpotrzebniejszych artykułów biurowych i piśmienniczych. Mamy nadzieję, że dzięki temu wywołamy uśmiechy na twarzach potrzebujących dzieciaków...every little helps :)

Oprac.
wychowawca klasy 3B
Joanna Rzeczkowska

Czytaj więcej...