Kolejny raz  gościliśmy w naszej szkole pisarki, poetki, literatki w ramach spotkań festiwalu Wielorzecze. Tegoroczne Wielorzecze to już 10 edycja. Warsztaty literackie odbyły się 22 września 2023r. w kilku klasach a prowadzącymi lekcje były panie: Alina Rzepecka, Mirka Szychowiak oraz Lucyna Siemińska.
Oto notatka ze spotkania z panią Aliną Rzepecką przygotowana przez Borysa Siemaszki z klasy Ie

Czytaj więcej...

Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później przeczytaliśmy Trylogię Henryka Sienkiewicza. Nasze Liceum od samego początku aktywnie bierze udział w tej ogólnopolskiej akcji czytelniczej. Przez kolejne lata nie tylko zmieniały się tytuły utworów, Zmieniali się uczniowie biorący udział w wydarzeniu oraz miejsce odczytu. Czytaliśmy m.in. w ogródkach kawiarnianych na starówce, w domu seniora, na terenach zielonych wokół szkoły.

Czytaj więcej...

W pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego tj. 7 i 8 września 2023r. w naszej szkole zorganizowany został kiermasz podręczników szkolnych. Jak co roku i tym razem cieszył się dużym zainteresowaniem kupujących i sprzedających. Na kiermaszu pojawili się nie tylko obecni uczniowie, ale również rodzice i sporo tegorocznych absolwentów.

Mamy nadzieję, że Wszystkim udały się transakcje i dziękujemy za udział w kiermaszu :-)

Czytaj więcej...

Jak co roku, we wrześniu organizujemy kiermasz podręczników szkolnych. Wszystkich zainteresowanych sprzedażą bądź kupnem książek zapraszamy w czwartek i piątek tj. 7 i 8 września 2023r. do dużej sali gimnastycznej zwanej IGLO. Kiermasz odbędzie się podczas długiej przerwy czyli od 10.35 do 10.55.

Sprzedających zapraszamy 10 minut wcześniej, by mogli zorganizować sobie stoisko.

 

Serdecznie zapraszamy i życzymy udanych transakcji

Bibliotekarze

Biblioteka czynna w następujących godzinach:

poniedziałek     8.00-12.30

wtorek            8.00-12.30

środa             8.00-14.30

czwartek         8.00-13.00

piątek             8.00-14.30

 

Zapraszam po lektury, opracowania tematyczne, książki popularnonaukowe i belestrystyczne :)

Od marca 2023r. do końca maja2023r. biblioteka szkolna czynna będzie:

poniedziałek   8.00-12.30

wtorek           8.00-12.30

środa            8.00-14.30

czwartek        8.00-13.00

piątek            8.00-14.30

 

Dzięki środkom finansowym z Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa nasza biblioteka szkolna wzbogaciła się o wiele nowych tytułów, w tym pozycji beletrystycznych. Nie zabrakło wśród nich kryminałów naszej elbląskiej autorki pani Agnieszki Pietrzyk.

W listopadzie uczniowie m.in. z klasy 2a i 2b wzięli udział w warsztatach literackich pt. Szkolni detektywi: o tajnikach kryminału poprowadzonych przez panią Aleksandrę Bułę z Biblioteki Elbląskiej.

Czytaj więcej...

W miesiącu lipcu biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zbiory o książki zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Jak wiadomo promocja czytelnictwa to jedno z kluczowych działań realizowanych nie tylko przez biblioteki oraz nauczycieli języka polskiego. To zadanie dla wszystkich, w szczególności  rodziców, by książka była obecna w od wczesnego dzieciństwa każdego dziecka.

Czytaj więcej...

Wrześniowy kiermasz podręczników w II LO co roku cieszy się dużym zainteresowaniem.

Na kiermasz przybyło bardzo wielu uczniów, którzy chcieli sprzedać swoje podręczniki. Byli też rodzice. Na stoiskach zaobserwować można było mnogość i różnorodność pomocy naukowych, w szczególności biologiczno-chemicznych . Tłumnie przybyli kupujący , nie można było narzekać na ich brak. Podsumowując, dwa dni kiermaszu to liczne transakcje, to odwiedziny tegorocznych absolwentów i co ważne, obustronne zadowolenie handlujących i miła atmosfera.

 

Czytaj więcej...

Prezydent RP Andrzej Duda takie oto słowa skierował do Nas:
Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (…) Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. To epoka zmagań z zaborcą, utrwalona w biografii Adama Mickiewicza oraz tych wszystkich polskich patriotów, uczestników tajnych stowarzyszeń i powstań, działaczy emigracyjnych i spiskowców, którzy na różne sposoby, w kraju i na obczyźnie, czynem i słowem toczyli bój o suwerenną Rzeczpospolitą

Czytaj więcej...


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki