W 26. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy analizowały wyniki 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia do rankingu (szkoły, w których maturę w maju 2023 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej).” Kapituła rankingu wzięłą pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych. Dla szkół z maturą dwujęzyczną w obliczeniach rankingowych uwzględniono dodatkowo wyniki z egzaminu z języka obcego na poziomie dwujęzycznym. Ranking nie uwzględnia wyników matury międzynarodowej. – czytamy na stronie Pespektyw

Wśród elbląskich liceów najlepiej wypadło II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu. Nasze liceum zajęło pierwszą lokatę w mieście, którą staramy się utrzymać od lat.
W licealnym rankingu wojewódzkim zajęliśmy 3. miejsce , co cieszy ogromnie i daje satysfakcję, bo jest to pozycja wyższa o jedno oczko niż w ubiegłym roku.

Warmińsko-Mazurski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2024Wskaźniki w Rankingu Ogólnopolskim 2024
2024Nazwa szkołyMiejscowośćHistoria'23'22'21WSKMiejsce w PolsceZnak jakości
1 Uniwersyteckie XII LO im. Marii i Georga Dietrichów Olsztyn 49 55 85 65.05 45
2 II LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego Olsztyn 128 131 151 57.58 132
3 II LO z Oddz. Dwujęz. im. Kazimierza Jagiellończyka Elbląg 175 191 170 52.91 238


W zestawieniu ogólnopolskim nasza szkoła znalazła się na 238. miejscu, a tym samym otrzymaliśmy znak jakości szkoły - Srebrną Tarczę i tytuł „Srebrnej Szkoły 2024”


Ciesząc się z zajętych miejsc, nie poprzestajemy na wspólnym dążeniu do jeszcze lepszych osiągnięć w kolejnym roku !

 

Więcej czytaj tu:

Czytaj więcej...

19 grudnia 2023r. w auli szkolej odbył się 🎄🎄🎄 Bożonarodzeniowy Turniej Szachowy♟♟♟ , w którym wzięły udział 42 osoby.

Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim, każdy zawodnik rozegrał 7 partii tempem 10 minut na zawodnika. Dla 20 najlepszych zawodników przewidziano słodki upominek. Gracze, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali nagrody pieniężne odpowiednio:

I miejsce- 30zł, II miejsce- 20zł, III miejsce- 10zł.

Czytaj więcej...

15 listopada 2023r. na auli w naszej szkole odbył się Szachowy Turniej Niepodległości, w którym wzięły udział rekordowe 44 osoby (o 20 więcej niż na poprzednim turnieju).

Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim, każdy zawodnik rozegrał 7 partii tempem 10 minut na zawodnika. Dziesięciu najlepszych uczestników otrzymało słodki upominek w postaci czekolady. Gracze, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali nagrody pieniężne odpowiednio: I miejsce- 30zł, II miejsce- 20zł, III miejsce- 10zł.

Czytaj więcej...

Z okazji Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole – jak co roku – turniej klas pierwszych.

Najpierw w eliminacjach zostały wyłonione trzy najlepsze klasy (IA, IB i IC), a 14 listopada drużyny z tych klas wzięły udział w zmaganiach finałowych. Przed przystąpieniem do konkurencji wszyscy zgromadzeni w auli szkolnej mogli wysłuchać referatu przygotowanego przez uczennice klasy IIIA dotyczącego sposobu obchodzenia rocznic odrodzenia państwa polskiego w przeszłości i dziś.

Czytaj więcej...

W ostatnią sobotę (tj. 21.10 br.) na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się inauguracja Programu ZDOLNI, który zrzesza naukowców i artystów z całej Polski ze szkół średnich i podstawowych. Wśród tych młodych, ambitnych i uzdolnionych osób znalazła się uczennica z naszej szkoły - Anna Wlizło (klasa 4e).

Stypendyści Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci mogli wysłuchać wykładów utytułowanych przedstawicieli renomowanych polskich ośrodków naukowych. Ania zdecydowała się na wykład dr. hab. Przemysława Tomalskiego, prof. IP PAN Kierownika Pracowni Neurokognitywistyki Rozwojowej, Instytut Psychologii PAN pt. "Mózg oświecony. Co neuroobrazowanie spektroskopią bliskiej podczerwieni (fNIRS) mówi o rozwoju funkcji mózgu u niemowląt?".

Udział w inauguracji to jednak dla Ani przede wszystkim okazja do zawarcia wielu nowych znajomości w świecie nauki, impuls do zmiany podejścia w rozwiązywania problemów, a także motywacja do podjęcia nowych działań.

Czytaj więcej...

A gdyby tak  odkryty układ planetarny nazawć Truso i gdyby tę nazwę nadały nasze uczennice?...

Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU) ogłosiła wyniki konkursu NameExoWorlds 2022 na nazwy dla układów planetarnych, które były obserwowane przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba. W wyniku konkursu nadano oficjalne nazwy 20 układom planetarnymJedynym podmiotem uprawnionym do nadawania oficjalnych nazw obiektom astronomicznym na niebie jest Międzynarodowa Unia Astronomiczna (ang. International Astronomical Union, w skrócie IAU), która zrzesza kilkanaście tysięcy zawodowych astronomów z całego świata.

Czytaj więcej...

W piątek tj.16 czerwca 2023r. w naszej szkole zorganizowany został Turniej Szachowy II LO.
W rozgrywkach brały udział 24 osoby z klas pierwszych, drugich i trzecich. Pomysłodawcą i koordynatorem rozgrywek szachowych jest Szymon Trochimczuk.

Czytaj więcej...

We czwartek tj. 15.06.2023 w Światowidzie odbyła się gala , na której rozdano nagrody w  ogólnopolskim konkursie na film edukacyjny: "Powrót do przyszłości-Mikołaj Kopernik w moich czasach".

W konkursie tym brały udział i zajęły III miejsce uczennice z naszej szkoły: Maria Gołota z kl 2f i Weronika Gołota z kl 2c. Konkurs organizowany był przez W-MODN w Elblągu.

Czytaj więcej...

Explory REX 2023

Ania Wlizło, uczennica klasy  3E, zebrała zespół składający się z Krzysztofa Jerzmana (klasa 3B) i Gabriela Łąpiesia (tegoroczny absolwent klasy 4E) i wystartowała w konkursie E(x)plory REX 2023.

Od początku roku szkolnego uczniowie pracowali nad aplikacją wspomaganą sztuczną inteligencją InCoD - Insulin Controller for Diabetics.

Głównym założeniem projektu jest poprawienie zdrowia i jakości życia osób chorujących na cukrzycę, u których prowadzane jest leczenie insuliną.

Czytaj więcej...

XII edycja Konkursu skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski cieszyła się największym zainteresowaniem spośród wszystkich dotychczasowych edycji.

Do pierwszego etapu, który odbył się 8 marca 2023 r. zgłosiło się, aż 225 uczniów z całej Polski. Do finału zakwalifikowało się 10 uczestników, którzy uzyskali najwyższy wynik w teście z wiedzy o ekonomii, przedsiębiorczości i bankowości.

Czytaj więcej...


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki