W czasie wakacji, w związku z sezonem urlopowym, Sekretariat szkoły przyjmuje Interesantów w godzinach 8:00-14:00.

W czwartek 20.06 utalentowani uczniowie i absolwenci naszej szkoły otrzymali stypendia ufundowane przez Fundację Sympatyków II LO w Elblągu. Prezes Fundacji Paweł Gliniewicz zaprosił na uroczystość Radę Fundacji, stypendystów oraz nauczycieli uczących i wspierających wyróżnione osoby. Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się w Hotelu Focus. Osiem osób otrzymało stypendia za osiągnięcia naukowe, jedna za osiągnięcia sportowe i jedna za osiągnięcia artystyczne. Aż 5 osób w tym gronie to absolwenci naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Mamy to! Rok szkolny 2023/2024 zakończony!!

Cenzurki otrzymało 598 uczniów naszego liceum. Aż 374 osoby otrzymały świadectwo z czerwonym paskiem a wśród wyróżnionych znalazły się trzy osoby, które wypracowały najwyższą możliwą średnią ocen, czyli 6,00. Są to Natalia Karczewska-Miłosz 2a, Szymon Pecka 3e oraz Matylda Chyłkowska 3b.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Sztutowa była dla nas nie tylko lekcją historii, ale również okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i podziwiania przyrody. Zwiedzaliśmy Muzeum Stutthof, podziwialiśmy zachód słońca nad polskim morzem, a także rozkoszowaliśmy się pięknem natury w lasach Mierzei.

Doskonale bawiliśmy się również w czasie wolnym, wspólnie przygotowywaliśmy wspaniałe posiłki, co pozwalało nam na pełne odprężenie i cieszenie się towarzystwem kolegów i koleżanek. Była to doskonała kombinacja edukacji i rekreacji, która dostarczyła nam wielu wrażeń i pozwoliła na chwilę zadumy oraz relaksu. Wracamy do domu z nowymi doświadczeniami, bogatsi o wiedzę i piękne wspomnienia, oraz zacieśnionymi więziami klasowymi.

Anna Wawrzyniak

Czytaj więcej...

W dniu 14 czerwca sześcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły brała udział w Licealiadzie w Szachach Indywidualnych i Drużynowych♟♟♟♟.


Indywidualnie zdobyliśmy:
I miejsce wśród dziewcząt - Kubera Helena 2f
II miejsce wśród dziewcząt - Świercz Nikola 3c
I miejsce wśród chłopców - Trochimczuk Szymon 2f

Czytaj więcej...

Czy można uczyć się jednocześnie historii, języka polskiego, religii, biologii i dodać do tego jeszcze odrobinę matematyki? Oczywiście. Wystarczy wybrać się na wycieczkę z 3f i 3c.

Pierwszy dzień, dzień wyjazdu zaczęliśmy od poszukiwań. Zgubił nam się ksiądz Marek. Na szczęście w ciągu kilku minut się odnalazł i mogliśmy ruszyć w drogę. Pierwszy punkt programu to Augustów. Jak myślicie? Jaka lekcja? Oczywiście biologia! Podczas rejsu statkiem po jeziorach Necko i Białym byliśmy ciągle zasypywani pytaniami:  A jak się nazywa ta roślinka? A jaki ma miękisz? A co to aerenchyma i po co roślinkom? Ufffff……   Nie możemy jednak narzekać, wystarczyło też czasu na relaks i podziwianie krajobrazów. Po rejsie dalej w drogę, do ośrodka Gieret w Gibach, tuż przy polsko-litewskiej granicy. I tu już zaczyna się matematyka – bo granice (limesyJ) jak najbardziej w programie klasy 3f. Tak nawiasem mówiąc polecamy ośrodek Gieret  https://www.gieret.com/ - przesympatyczni właściciele i piękna okolica.

Czytaj więcej...

W dniach 7-9 czerwca 2024 w Jedlni na Mazowszu odbyła się finał centralny Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Uczestniczyło w nim czworo uczniów z województwa warmińsko-mazurskiego, tym nasza uczennica z klasy 1c Natasha Niemcewicz.

Natasha wykazała się ogromną wiedzą już podczas poprzednich etapów Olimpiady, a w ostatni weekend potwierdziła swój profesjonalizm uzyskując tytuł FINALISTY XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Tytuł ten, już w pierwszej klasie, daje jej wstęp z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego na wiele kierunków studiów, których listę można zobaczyć poniżej:

https://ekoolimpiada.net.pl/?page_id=632

Gratulacje!

Czytaj więcej...

6 czerwca uczniowie klasy 3E wraz z kilkoma osobami z klas 3D oraz 3F wyruszyli promem na wycieczkę do Szwecji.

Pociągiem dotarli do Gdyni, z której wypłynęli przy pięknym zachodzie słońca. Noc spędzili w kajutach, a wczesnym rankiem dotarli do Karlskrony.

Czytaj więcej...

Historia „Solidarności”, ruchu który zaktywizował 10 milionów Polaków dla współczesnych nastolatków jest niestety odległa. Przypomniał o tym Łukasz Mierzejewski z Instytutu Dziedzictwa Solidarności z Gdańska podczas spotkania z licealistami z klas 2a i 2f. Pracownik Instytutu przeprowadził warsztaty pod nazwą „45 minut Solidarności”.

II Liceum Ogólnokształcące było pierwszą szkołą goszczącą Łukasza Mierzejewskiego z tym cyklem zajęć.

Czytaj więcej...

2024 Koncert dla Rydla
Wolontariat II LO w Elblągu


serdecznie zaprasza na

koncert charytatywny

dla Taty naszej uczennicy.

Koncert odbędzie się
14 czerwca 2024 r.
o godzinie 17:00
w Szkole Muzycznej.

Odpłatność tylko 30zł
(można płacić na miejscu).

Gwiazdą koncertu będzie
młodzieżowy zespół "Diamenty".

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy!

Razem możemy więcej!


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki