Dziewczyny z 1B postanowiły zaskoczyć swoich klasowych chłopaków i zorganizowały niespodziankę w postaci konkursu - było jedzenie ptysiów na czas, gryzienie jabłek na sznurku, zagryzanie pikantnych papryczek i dość wymagający quiz ------- panowie dali radę a w nagrodę zjedli po smacznej pizzy którą, jako prawdziwi gentlemani, podzielili się z dziewczynami i ze mną - thanks :)

Czytaj więcej...

17 września zostały zorganizowane zajęcia integracyjne naszej klasy - 1D. Podczas zabaw i gier mieliśmy szanse poznać swoich classmates, ich zainteresowania, czy sposób bycia.

Okazało się, że nie ma się czego bać, bo jesteśmy otwartymi na nowe znajomości młodymi ludźmi, więc strach przed zawarciem nowych znajomości był zbędny.

Czytaj więcej...

Każdy z nas ma inne wyobrażenie o integracji. Jak ona przebiega? Co się na niej robi? Po co ona jest? Niedawno, sama nie rozumiałam, co będę robić na tych kilku godzinach. Czułam się trochę niepewnie. Jasne, minęły dwa tygodnie i już klasa powinna być zżyta ze sobą, jednak nie zawsze tak jest. Osoby nieśmiałe mają problem z wyjściem do ludzi, boją się ośmieszyć. Na tych zajęciach w różny sposób są zachęcane do aktywności klasowej.

Czytaj więcej...

Znamy się lepiej? Tak. Bawiliśmy się? Tak. Współpracowaliśmy? Tak. Były zadania? Tak. Były niespodzianki? Tak. Pogoda dopisała? Tak.
Podsumowując, to były fantastyczne trzy dni spędzone na łonie natury, wśród lasów, nad Jeziorem Łapińskim w centrum Kaszub. Na biwak wybrało się w sumie 60 uczniów wraz w wychowawczyniami Edytą Andruszewską i Agnieszką Małek oraz panem Bogusławem Walewskim i Pawłem Stobą.
BAZA ŁAPINO znajduje się w środku lasu na skraju jeziora, nad brzegiem którego przebiegała przed wojną granica Wolnego Miasta Gdańska.
Na biwaku „Wszyscy za jednego” młodzież poddana była wielu próbom i zadaniom, które wykonywała rewelacyjnie.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy I C : Natalia Engler, Julia Milan i Hubert Sroka oraz klasy II A : Ewa Czapiewska, Agata Kwiatkowska i Marysia Sukow zajęli II (uczniowie klasy I) i III (uczniowie klasy II) miejsce w miejskim konkursie ortograficznym - Ojczysty - Lubię to! organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

Gratulujemy uczestnikom!

 

Oprac. Iwona Studzińska

W czwartek 19.09.2019 byliśmy na wyjściu integracyjnym w Fundacji Końskie Zdrowie - miejscu dla miłośników nie tylko koni ale też szeroko rozumianej natury.

Czytaj więcej...

W piątek  - 13 :) integrowaliśmy się pod kierunkiem Pani Gosi Głowackiej. Okazało się iż mamy wiele wspólnych zainteresowań lecz nic tak nie zbliża ludzi jak...miłość do spania :) Nasza klasa to zespół fajnych, pozytywnych i twórczych ludzi, którzy wiedzą co chcą w życiu osiągnąć lecz potrafią też pomagać sobie wzajemnie i pracować w grupie.

Czytaj więcej...

Nowy etap życia rozpoczęli uczniowie klasy 1c wchodząc w mury II Liceum Ogólnokształcącego. Otwarci, radośni ale troszkę niepewni tego co ich czeka. Celem poznania się i nawiązania relacji 10.09.2019r. zostały zorganizowane zajęcia integracyjne. Pani pedagog Alicja Dobrzycka zaproponowała ćwiczenia, w których w ciekawy sposób uczniowie mogli porozmawiać o sobie, swoich zainteresowaniach, upodobaniach, cechach charakteru. Wspólnie utworzona piramida wartości pokazała, że najważniejsza jest dla nich rodzina szczęście, miłość i zdrowie. Uczniowie mieli okazję połączyć swoje siły w pracy w grupach rysując razem przeróżne kreatury. Poznali także daty swoich urodzin. Dzięki tym zajęciom młodzież klasy 1 c mogła zaciekawić się sobą, by potem, w pośpiechu codziennego życia popatrzeć na siebie już inaczej, z życzliwością, z troską, z uśmiechem...

Czytaj więcej...

 
Matura za:


Wakacje za:

 

 

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki