Z ogromną przyjemnością informujemy, że Natasha Niemcewicz z klasy 1c została laureatką etapu okręgowego (wojewódzkiego) XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 13.04.2024 roku w Olsztynie.

Tym samym Natasha wraz z trojgiem innych uczniów (z Olsztyna, Górowa Iławeckiego i ILO w Elblągu) będzie reprezentowała województwo warmińsko-mazurskie w finale centralnym tej Olimpiady.

Warto zaznaczyć, że uczestnik finału krajowego, który uzyska z testu pisemnego minimum 70% poprawnych odpowiedzi (finalista) lub zakwalifikuje się do ich części ustnej (laureat) zyskuje wstęp na 64 publiczne uczelnie wyższe, zgodnie z aktualnym wykazem, dostępnym na stronie internetowej Olimpiady bez postępowania kwalifikacyjnego (w tym uczelnie medyczne).

Trzymajmy więc kciuki za dalsze sukcesy Natashy.

Czytaj więcej...

W środę, 10.03.2023r. w naszej szkole odbyły się zawody z koszykówki. W rozgrywkach udział brało dwanaście drużyn z różnych klas. Atmosfera była niesamowita, a zawodnicy świetnie pokazali swoje umiejętności oraz rywalizację sportową na boisku!

1 miejsce - drużyna mieszana z klas 4d, 4e i 3f

2 miejsce - drużyna mieszana z klas 2f, 2g i 3b

3 miejsce - klasa 3d

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz widowni za wspaniały doping!

Oprac. Aleksandra Szostek, Lena Sokulska

Czytaj więcej...

Finały Spelling Bee

W czwartek 11.04 w naszej szkole odbył się finał II edycji konkursu literowania w języku angielskim Spelling Bee dla szkół podstawowych. Był to II etap konkursu, w którym rywalizowali zawodnicy wyłonieni w eliminacjach.

W kategorii klas 4-6 najlepsza okazała się Aleksandra Pudlik z SP 19, tuż za nią, na drugim miejscu, uplasował się Arkady Sikora-Matham z SP 25, finałową trójkę zamknęła Zofia Szyszkowska z SP 12. W kategorii klas 7-8 zwyciężyła Victoria Sapela z SP 23, drugie miejsce zajęła Dominika Dul z SP 16, a podium uzupełniła Olga Frącz z SP 19.

Czytaj więcej...

logo Olimpiada Literatury i Jezyka PolskiegoMatylda Chyłkowska z klasy 3b uzyskała tytuł finalisty Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, co oznacza zwolnienie z matury z języka polskiego z wynikiem 100%.

Matylda w klasie trzeciej ma już zdane egzaminy maturalne z dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym- z języka polskiego oraz historii.

Oprac. Małgorzata Rydelek

Nasze siatkarki mistrzyniami rejonu!!
We wtorek, 26 marca nasza damska reprezentacja siatkarek udała się do Braniewa na turniej rejonowy w tegorocznej edycji licealiady. Dziewczęta przystąpiły do turnieju z jedną wygraną na koncie z elbląskim LO nr I,która liczyła się także na tym etapie rozgrywek.

W pierwszym meczu nasze zawodniczki pewnie pokonały Zespół Szkół Zawodowych w Braniewie 2:0, a za sprawą wyniku z kolejnego meczu byliśmy już pewni awansu do kolejnego etapu. W meczu o pierwsze miejsce grałyśmy z LO w Braniewie, obsadzone zawodniczkami na co dzień trenującymi w klubie. Mecz stał na wysokim poziomie i dostarczył wielu emocji szczególnie w 1. secie, gdzie gra toczyła się punkt za punkt. Mimo tego to nasze uczennice mogły cieszyć się z wygranej 2:0.

Czytaj więcej...

W miniony weekend, w Poznaniu (22 - 24 marca) uczeń naszej szkoły Jakub Makutonowicz z klasy 4e uczestniczył w ostatnim etapie 48.ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego.

Po trudnych częściach Olimpiady, szkolnej i okręgowej, Jakub dostał się do finału, w czasie którego rozwiązywał test pisemny sprawdzający znajomość leksykalno-gramatyczną języka angielskiego na najwyższym poziomie C2. Testowana również była wiedza ogólna z zakresu kultury, sztuki czy polityki krajów anglojęzycznych. W drugim dniu etapu centralnego, w sobotę Jakub odpowiadał na pytania Komisji Konkursowej, pytania dotyczyły literatury oraz polityki Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej...

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły pokazali , że gra w szachy to logika, pasja i dobra zabawa!♟♟♟♟♟♟
19 marca 2024r. w auli szkolnej odbył się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora IILO🏆, w którym wzięło udział 47 zawodników.

Każdy zawodnik rozegrał 10 partii tempem 3 minuty+2(sekundy na ruch) na zawodnika. Najlepszych 18 graczy zostało nagrodzonych słodkim upominkiem, a zawodnik „najlepszych z najlepszych” otrzymał dodatkowo puchar.

Czytaj więcej...

20. marca AMiSNS czekała na nas z otwartymi drzwiami i mnóstwem ciekawych pokazów. Na początku zostaliśmy zapoznani z ofertą studiów na tej uczelni oraz warunkami rekrutacji na Wydział Lekarski i Wydział Nauk o Zdrowiu. Poznaliśmy również przedstawicielki Parlamentu Studenckiego, który działa tam nadzwyczaj prężnie. Potem było już z coraz ciekawiej. Badaliśmy swój poziom koncentracji i szybkość reakcji i oglądaliśmy preparaty histologiczne z wykorzystaniem bardzo dobrych mikroskopów.

Czytaj więcej...

W dniu 18.03.2024 odbył się Finał Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W turnieju znalazły się trzy zespoły: I LO, ZST oraz nasze liceum. Finał rozegrał się systemem " każdy z każdym ". Po bardzo zaciętym boju w pierwszym spotkaniu z zespołem I LO odnieśliśmy zwycięstwo 2-0. Drugi swój mecz nasze dziewczęta zagrały z zespołem ZST wygrywając go już gładko 2-0.
Zdobywając I miejsce w turnieju nasze dziewczęta zapewniły sobie awans do turnieju rejonowego, który rozegrany zostanie jeszcze przed przerwą świąteczną 26.03.2024 w Braniewie.

Czytaj więcej...


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki