Unihokej-FINAŁ!

Podczas gdy nasza szkoła przeżywała oblężenie przyszłych gimnazjalistów i licealistów, którzy tłumnie przybyli na Dni Otwarte, w IV LO odbywał się finał miejskiej Licealiady w unihokeju dziewcząt.

Rozgrywki półfinałowe sprzed tygodnia, wyłoniły 4 najlepsze zespoły, które mierząc się ze sobą w bezpośrednich pojedynkach, miały zadecydować o końcowej medalowej klasyfikacji. W pierwszym meczu nasza drużyna podejmowała ZSTI. Bardzo szybko udało nam się wyjść na dwubramkowe prowadzenie, dopiero kilka sekund przed końcowym gwizdkiem, przeciwniczki zdobyły honorową bramkę. Wobec tego mecz zakończył się wynikiem 2:1.
Przebieg naszych dwóch kolejnych meczów był niemal identyczny. W obu spotkaniach rywalizowaliśmy z drużynami z Pasłęka. Niestety owe potyczki skończyły się niespodziewanie naszymi porażkami w stosunku 0:1. Zarówno w jednym, jak i drugim meczu nasza ekipa zdecydowanie dominowała na boisku, a pechowe bramki traciłyśmy w samych końcówkach. Dobrych akcji nam nie brakowało, ale za to zawodziła skuteczność. Bramka przeciwniczek była dla nas niczym niezdobyta twierdza.
Bilans końcowy, czyli zwycięstwo i dwie porażki pozwolił nam zająć najniższy stopień podium. Brązowe medale, można uznać za naprawdę dobry wynik, ale mimo wszystko pozostaje pewien niedosyt, ponieważ złoto było na wyciągnięcie ręki. Mamy więc nadzieję, że tegoroczne rozgrywki były jedynie przedsmakiem przyszłorocznej walki o jeszcze wyższe cele!

 

Skład zespołu:
Rakocka Ola
Tomaszewska Dominika
Mazur Ola
Pikulska Dorota
Nazarewicz Justyna
Tabor Karolina
Bednarowska Patrycja

 

opiekun: Pan Paweł Stoba

Oprac. Dominika Tomaszewska IIIE LO

 


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki