24 lutego w Iławie odbył się region siatkarskiej  licealiady dziewcząt. Nie mogło zabraknąć oczywiście zespołu z II LO. Pierwszy mecz rozegraliśmy przeciwko drużynie z Braniewa. Momentami wiało grozą, ale stanęłyśmy na wysokości zadania i w dobrym stylu zwyciężyłyśmy.

W drugim spotkaniu, nasz zespół podejmował ekipę z Działdowa. Po pewnie wygranym  pierwszym secie, w drugim nastąpiło niespodziewane rozprężenie, na szczęście nie trwało ono na tyle długo, by pokrzyżować nasze szyki odnośnie zwycięstwa. W ekspresowym tempie odrobiłyśmy straty i wygrałyśmy.

Decydującą batalią w walce o awans do wojewódzkiego finału z pierwszego miejsca, miało być spotkanie z Iława, która również zgromadziła do tej pory komplet punktów. Już od początku mecz obfitował w ogromne emocje. Po obu stronach siatki stały równorzędne zespoły, każdy z nich chciał wygrać za wszelką cenę. W pierwszym secie gra była bardzo wyrównana, jednak w końcówce,  to drużyna z Iławy zachowała zimną krew i na nasze nieszczęście zwyciężyła.    
Drugi set rozpoczął się z naszej strony bardzo niemrawo, szybko straciliśmy kilka ważnych punktów i niestety to był główny czynnik naszej przegranej. Straty były już zbyt duże do nadrobienia.

Zatem koniec końców przypadło nam II miejsce w całym turnieju. Ale nie żegnamy się jeszcze z tegoroczną licealiada! Przed nami walka w barażach i miejmy nadzieję zwycięstwo, pozwalające odegrać się na zespole z Iławy już w wielkim finale.

Wyniki meczów:
Elbląg-Działdowo 2:0    (25:10   25:21)
Elbląg-Braniewo 2:0    (25:20    25:20)
Elbląg- Iława 0:2    (24:26   21:25)
Iława- Działdowo 2:0    (25:9   25:8)
Iława-Braniewo 2:0    (26:24   25:14)
Braniewo-Działdowo 2:1   (25:17   19:25   15:6)

Skład zespołu:
Dominika Tomaszewska
Alicja Parzych
Kinga Kania
Ola Szczygłowska
Daria Pik
Weronika Wołodko
Julia Dunajska
Iza Giecewicz
Milena Figielska
Karolina Kaczmarczyk
Ola Wójcicka

opiekun: Pani Jolanta Jaroszewicz-Kulas

 

Oprac. Dominika Tomaszewska IIIE LO


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki