W poniedziałek, 15.04 miał miejsce finał wojewódzkich rozgrywek szkół ponadgimnazjalnych w unihokeju. Nie mogło w niej oczywiście zabraknąć reprezentacji naszej szkoły, która pokazała się ze swojej najlepszej strony, zdobywając srebrne medale i tytuł wicemistrzyń województwa.

Pierwszym etapem turnieju była rywalizacja w dwóch grupach. Każda z nich składała się z 4 zespołów, a mecze rozgrywane były na zasadzie każdy z każdym po 12 minut. Po tej części zawodów nasza drużyna miała na swoim koncie dwa zwycięstwa; 2:1 z zespołem ZSTI oraz 4:0 z Braniewem, a także remis wywalczony w meczu z Pasłękiem (0:0). Owe wyniki pozwoliły nam zająć pierwsze miejsce w grupie i w walce o finał naszym przeciwnikiem była kolejna z pasłęckich szkół, która zajeła drugie miejsce w swojej grupie. Od początku szczęście bardziej sprzyjało naszej drużynie i dołożywszy do tego jeszcze świetną grę całego zespołu, efekt mógł być tylko jeden: wygrana 3:0 oraz awans do finału.
W najważniejszym meczu zawodów na naszej drodze do złota stała jedynie drużyna z Morąga. Niestety tym razem nie udało się nam przeważyć szali zwycięstwa na naszą stronę. Rywalki prezentowały się lepiej pod względem technicznym i wobec tego musiałyśmy pogodzić się z końcowym wynikiem 0:3.
Jednak mimo porażki w finale, kończymy turniej z wysoko podniesionym czołem. Drugie miejsce w województwie, jest dla nas wielkim sukcesem, tym bardziej, że od wielu lat naszej szkole nie udało się zająć tak wysokiego miejsca w damskiej rywalizacji w unihokeju. Liczymy na co najmniej powtórzenie dzisiejszego wyniku za rok!


Skład zespołu:

Dominika Tomaszewska
Dorota Pikulska
Aleksandra Mazur
Karolina Tabor
Magda Marcinkowska
Alicja Parzych
Katarzyna Grucelska
Justyna Nazarewicz
Patrycja Bednarska

 

opiekun: Pani Jolanta Jaroszewicz Kulas

 

Oprac. Dominika To9maszewska III E LO


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki