W dniach 29-31 maja w Wieliczce odbyła się Ogólnopolska Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Uczennice naszej szkoły reprezentowały w tej imprezie województwo warmińsko - mazurskie. Po uroczystym rozpoczęciu turnieju rozpoczęły się rozgrywki. W turnieju wzięło udział 14 zespołów z całej Polski.

Pierwszy mecz okazał się wielkim sukcesem, mianowicie zawodniczki pokonały zespół z Łodzi, który w tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorek zajął 3 miejsce. W kolejnym spotkaniu z drużyną z Nowego Sącza elblążanki znowu pokazały się z bardzo dobrej strony, prezentując wysoki poziom swoich umiejętności. Piątkowego wieczoru zmierzyły jeszcze się z zawodniczkami z Bydgoszczy. Ten mecz decydował o wyjściu z grupy i graniu o miejsca 1-8. Niestety przeciwnik okazał się lepszy. Dodatkowo sytuacja w grupie sprawiła, że małymi punktami drużyna uplasowała się na trzecim miejscu w fazie grupowej i pozostało już tylko granie o miejsca 9-14.

W sobotę nasze uczennice miały do rozegrania dwa mecze. Dobra dyspozycja dnia spowodowała, że zarówno spotkanie z Kaliszem, jak i z Węgrowem zakończyły się triumfem elblążanek. Po południu zawodniczki mogły się odprężyć, spacerując po krakowskim rynku.

W niedzielę odbywały się mecze o miejsca. Dziewczęta zagrały mecz o 9 miejsce z gospodarzami turnieju – z zespołem z Wieliczki. Mimo dobrej gry przeciwnika nie pozwoliły na wygraną. Ostatecznie przegrywając tylko jeden mecz na całych zawodach nasza szkoła zajęła 9 miejsce. Oczywiście to ogromny sukces dla naszego liceum. Warto dodać, że większość zespołów grających w tym turnieju to uczennice drugiej i trzeciej klasy liceum. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie okazja, aby stanąć na podium.

Na zakończeniu zawodniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy i koszulki. Nagrodzono także najbardziej wyróżniające się zawodniczki na poszczególnych pozycjach. Uczennica naszej szkoły, Weronika Wołodko, otrzymała nagrodę dla najlepszej rozgrywającej w Polsce. Było to wielkim zaskoczeniem, gdyż zawsze nagradzano tylko zawodniczki z pierwszej czwórki.

Skład: Aleksandra Szczygłowska (kapitan), Daria Pik, Weronika Wołodko, Julia Dunajska, Izabela Giecewicz, Aleksandra Wójcicka, Dominika Dziczek, Karolina Kaczmarczyk oraz Milena Figielska.

Weronika Wołodko kl. I C


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki