Jędrzej Borowiecki z klasy 2f od wielu lat trenuje short track, czyli łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim w Klubie Sportowym ORZEŁ. Jego trenerem jest Ireneusz Borowiecki, nauczyciel wychowania fizycznego z II LO.

Jędrek: „Każdego roku, gdy kończy się sezon łyżwiarski pod koniec marca, mamy 2 tygodnie całkowitego roztrenowania. W połowie kwietnia zaczynamy przygotowania do następnego sezonu, poprzez treningi biegowe/rowerowe - poprawiające kondycję, treningi imitacyjne - poprawiające technikę oraz treningi na siłowni, by wzmocnić nogi. W tym roku przez koronawirusa wszystko wygląda nieco inaczej.

W kwietniu musieliśmy się ograniczyć do treningów w domu na rowerze stacjonarnym. Od początku maja możemy się spotykać na obiektach sportowych, jednak tylko w 6 osób, co znacznie utrudnia organizację. W zeszłym tygodniu otrzymałem powołanie na przyszły sezon do kadry Polski juniorów. Zdarzało się już, że reprezentowałem Polskę na zawodach zagranicznych, jednak będzie to pierwszy raz, gdy będę miał okazję trenować pod okiem trenera kadry. Od momentu powołania treningi klubowe dostosowujemy tak, abym mógł realizować plan trenera kadry.. Trenuję 2/3 godziny dziennie 6 dni w tygodniu. Już w czerwcu planowany jest pierwszy obóz z kadry w Zakopanem, choć jeszcze nie wiadomo, czy się odbędzie z powodu wirusa. Planowany też jest jeden obóz w lipcu, dwa obozy w sierpniu oraz kilka zgrupowań w ciągu roku.

Jędrku, serdecznie Ci gratulujemy. Życzymy zdrowia, wytrwałości w realizacji zamierzonych celów.

Dla zainteresowanych tą dyscypliną sportu Jędrek przygotował krótką prezentację. Zapraszamy do obejrzenia!

 

Oprac. Małgorzata Rydelek

 


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki