Tegoroczna edycja siatkarskiej licealiady przyniosła naszej szkole kolejny ogromny sukces. To już 4 tytuł mistrzyń województwa na przestrzeni ostatnich 5 lat, ale tym razem, droga do finału była nieco bardziej wyboista.

We wtorek (14.04) nasza drużyna musiała walczyć w olsztyńskich barażach o awans do ścisłej czołówki. Na szczęście udało się osiągnąć ów cel bez najmniejszego problemu. Nasze siatkarki pewnie pokonały zespoły z Olsztyna i Ełku po 2:0 i tym samym znalazły się w czołowej trójce tegorocznej edycji siatkarskiej licealiady. Dzień później (15.04) w Szczytnie miały miejsce rozgrywki finałowe. W naszym pierwszym spotkaniu po przeciwnej stronie siatki stanął zespół gospodyń. Mecz nie należał to zbyt emocjonujących, bowiem nasza ekipa dominowała w każdym elemencie gry. W pewnym momencie na tablicy widniał wynik aż 11:0! Wobec braku oporu ze strony przeciwniczek mecz zakończył się rezultatem 2:0 (25:10, 25:10). Od złota dzieliło nas już tylko jedno spotkanie. Drużyna olsztyńskiego IV LO postawiła poprzeczkę wysoko, ale nie na tyle, by nam zagrozić. Mimo ze gra była zacięta, nasze II LO od początku do końca kontrolowało boiskową sytuację. Świetna gra zaowocowała kolejna wygraną w stosunku 2:0 (25:14, 25:18) i wobec tego zwycięstwem w całym turnieju. Jedna z naszych siatkarek, Daria Pik, została uhonorowana statuetką dla najlepszej zawodniczki. Ponad to, cała drużyna odebrała pamiątkowe złote medale oraz puchar, który już niedługo stanie na półce tuż obok innych siatkarskich trofeów zdobytych przez naszą szkołę w swojej 70-letniej historii.
Zwycięstwo w wojewódzkiej rywalizacji otwiera przed nami drzwi do zawodów ogólnopolskich, w których mamy nadzieję walczyć o jak najwyższe laury!
Skład zespołu:

Weronika Wołodko
Daria Pik
Dominika Tomaszewska
Aleksandra Szczygłowska
Karolina Kaczmarczyk
Julia Dunajska
Dominika Dziczek
Aleksandra Wójcicka
Izabela Giecewicz
Milena Figielska
Kinga Kania

 

Opiekunowie:
Pani Jolanta Jaroszewicz-Kulas oraz Pan Wojciech Samulewski

 

Oprac. Dominika Tomaszewska IIIE LO


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki