W dniu 25.04.2022 odbył się wojewódzki finał licealiady w piłce siatkowej dziewcząt.

W turnieju wzięły udział cztery zespoły ze szkół ponadpodstawowych z naszego województwa: Bartoszyce, Ełk, Ostróda i zespół naszego liceum, który reprezentował nasze miasto Elbląg. Turniej rozegrany został systemem „ każdy z każdym”. Nasze dziewczęta, pokonując swoje rywalki w każdym meczu 2:0, zdobyły tytuł Mistrza Województwa Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych i tym samym zapewniły sobie awans do Ogólnopolskiej Licealiady. Wszystkie nasze dziewczyny pokazały ogromną wolę walki oraz sportowy charakter , a wyróżnioną zawodniczką w naszym zespole została Amelia Tarnecka z kl. III D.

Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Katyszewska – kl. III A; Martyna Tarmasewicz – kl. III B; Amelia Tarnecka – kl. III D – { to nasze tegoroczne maturzystki, kończą nasze liceum z tytułem Mistrzyń Województwa, serdecznie im gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na arenach sportowych, zarówno szkolnych jak i klubowych}; Julia Łukaczyk – kl. 3 f; Alicja Szaruga – kl 3d;Anita Semkiw – kl 3 e; Nikola Kaczmarzyk – kl. 2a; Maja Wityczyn – kl. 2 e oraz Weronika Dąbrowska i Nikola Zdyb – kl 1 c. Choroba wykluczyła z gry o to mistrzostwo Adę Dwojacką z kl. 2 e, która grała z nami w turnieju barażowym, dzięki któremu nasz zespół awansował do finału wojewódzkiego.

Jutro, 26.04.2022 do Szczytna jadą siatkarze naszego liceum by walczyć o ten sam tytuł. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

 Oprac. Regina Jurczak


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki