09 listopada 2021r. w naszej szkole odbył się już XIV Turniej Piłki Siatkowej organizowany z okazji obchodów Święta Niepodległości. Turniej uroczyście rozpoczęła dyrektor szkoły Agnieszka Jurewicz, uczestnicy turnieju odśpiewali hymn Mazurka Dąbrowskiego.

W tym roku do rywalizacji przystąpiły wyłącznie zespoły z naszej szkoły, a było to spowodowane sytuacją pandemiczną i nie mogliśmy zaprosić zespołów z innych elbląskich szkół. Drużyny stworzyli wyznaczeni kapitanowie. Każdy zespół na miarę swoich możliwości i umiejętności zaprezentował ciekawe oraz widowiskowe zagrania, a ich nazwy nawiązywały do święta niepodległości.

I miejsce zajął zespół „Wąsy Piłsudskiego” pod wodzą Marcela Kańduły kl 2 e

II miejsce „Polska”, kapitanem zespołu był Wiktor Banach kl 2 e

III miejsce „ GKS Legiony”, a kapitanem zespołu była Weronika Dąbrowska z kl 1 c.

Wynik na tym turnieju był sprawą drugorzędną, chodziło nam o upamiętnienie Święta Niepodległości oraz o dobrą zabawę i o jeszcze większą popularyzację tej dyscypliny w naszej szkole.

Można śmiało stwierdzić, że Turniej Niepodległości na dobre zapisał się do siatkarskiego kalendarza naszej szkoły.

 


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki