Wszyscy dobrze wiemy, że w naszej szkole Dzień Ziemi jest codziennie #earthdayeveryday. Ale każdego roku, 22. kwietnia, obchodzimy święto Ziemi w sposób szczególny. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. Jest to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku i obecnie świętowane w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku.

Zapraszamy do obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole w piątek 22. kwietnia:

8:55 – 9.40

Klasy biologiczno-chemiczne obejrzą w auli film pt. „Można panikować”. To przepełniony nostalgią portret 62-letniego fizyka atmosferycznego, prof. Szymona Malinowskiego. Dyrektor Instytutu Geofizyki Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, realizuje własną misję – ostrzega przed zbliżającą się katastrofą klimatyczną, której nadejście spędza mu sen z powiek.

Pozostałe klasy będą mogły obejrzeć film podczas godzin wychowawczych.

9:50 – 10:35

Prezentacja prac badawczych z Olimpiady Biologicznej dla klas biologiczno-chemicznych w auli.

8:45 - 12:30

Swap party w duchu Zero Waste - sala 5 – więcej informacji podamy w oddzielnym ogłoszeniu w dzienniku elektronicznym Librus.

Nauczyciele biologii

20220422 Dzien Ziemi


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki