20211118 24 Swiatowy Tydzien Przedsiebiorczosci

W listopadzie 2021 r. na całym świecie, w różnej formie obchodzony jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Była to już XIV edycja tego ważnego wydarzenia biznesowego, którego celem jest zbliżenie i wzajemne poznanie osób przejawiających cechy przedsiębiorcze.

W dniach 18-24 listopada braliśmy udział w tym wydarzeniu. Z tej okazji uczniowie szkoły zaangażowani byli w różne aktywności związane z propagowaniem idei przedsiębiorczości, poszerzaniem wiedzy, zainteresowań i przygotowaniem do dalszej edukacji.

Uczniowie klas trzecich mieli okazję porozmawiać z panią Magdą Macutkiewicz, pracownikiem HR, rekruterem, która opowiadała o wymaganiach stawianych nowym pracownikom, zwróciła uwagę na kompetencje miękkie oraz odpowiadała na nurtujące pytania.

Kolejnym wydarzeniem, w którym wzięli udział uczniowie klas drugich (reprezentacja 4 osobowa) był "Turniej Specjalista ZUS"- ekonomiczna gra planszowa. Podczas gry uczniowie zdobywali wiedzę, która pozwala zaplanować bezpieczną przyszłość i podejmować świadome decyzje na rynku pracy i własnego biznesu. W roli ekspertów i organizatorów wystąpili uczniowie kl.3d.

Wyniki Turnieju Ekonomicznego:

1 miejsce - Oliwia Fil kl. IIa ( tytuł Specjalisty ZUS)

2 miejsce - Gracjan Stefanowicz kl. IIb

3 miejsce - Wiktoria Tomczak kl. IIb / Dimitr Jabłoński kl. IIe

Wysłuchali również wykładu on-line "Od zera do milionera" pana Pawła Czerwińskiego aktywnego inwestora w nieruchomości z kilkunastoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w pozyskiwaniu okazji rynkowych, flipach i najmie. Analizuje sytuację ekonomiczną na podstawie wskaźników i niestandardowych narzędzi.

W tym tygodniu odbył się również etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, do którego przystąpiło 35 osób. Najlepsze osoby zakwalifikowały się do kolejnego etapu.

Wyniki etapu szkolnego Olimpiady:

1 miejsce - Karolina Ruśniak kl. IIe

2 miejsce - Anna Wlizło kl. IIe

3 miejsce - Małgorzata Żółkiewicz kl. IIIf

Klasa 3d o profilu matematyczno biznesowym uczestniczyła natomiast w 2 godzinnych warsztatach z panią Urszulą Kornecką pracownikiem ZUS Oddział Elbląg. Uczniowie wykorzystując swoją wiedzę wyliczali np. świadczenia emerytalne, bądź wcielali się w rolę pracodawców i przedsiębiorców podejmując decyzje związane z prowadzeniem własnej firmy. Klasa zagrała w grę „Milionerzy”..i wyłoniliśmy dwóch zwycięzców, którzy odpowiedzieli na wszystkie pytania, nawet za 100.000 zł- Jakub Czyżyk-Skoczyk oraz Jerzy Sukow.

Dzięki takiej różnorodności problematyki, uczniowie naszej szkoły, mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, na przykład o potrzebie rozwijania tzw. kompetencji miękkich, rozwoju własnej ścieżki kariery zawodowej oraz jak w aktywny sposób kształtować swoje zainteresowania i cechy przedsiębiorcze. A będąc osobą przedsiębiorczą łatwiej jest zdobywać wiedzę, współpracować z innymi, zaś w przyszłości stać się świadomym uczestnikiem procesów gospodarczych.

Koordynatorki wydarzenia

Agnieszka Antoniuk-Rumak

Dorota Bracińska


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki