Nauka poza szkołą – to jest to co lubimy najbardziej. W ostatni wtorek (5.10.2021) wybraliśmy się całą klasą do Gdyni. Pogoda rano nie była zachęcająca. Okropnie wiało. Nie była to jednak żadna przeszkoda, ponieważ całe przedpołudnie spędziliśmy w Akwarium Gdyńskim – oglądaliśmy okazy bardzo ciekawych zwierząt morskich (płaszczki, ogromne węgorze elektryczne, piranie i piękne ukwiały) oraz uczestniczyliśmy w warsztatach badawczych pod nazwą „Chemia wody”. Mieliśmy okazję zbadać i porównać właściwości fizyko-chemiczne wody z akwarium oraz wody morskiej. Okazało się, że sytuacja naszego Bałtyku jest umiarkowanie trudna. Wprawdzie poziom azotanów i fosforanów przekracza nieco normę, ale pozostałe parametry nie budzą zastrzeżeń.

Po wyjściu z Akwarium Gdyńskiego powitało nas słoneczko. Była to świetna okazja do krótkiego spaceru nad morze. A potem zwiedzanie żaglowca „Dar Pomorza”, ORP „Błyskawica” i ciekawa lekcja historii. Trochę II wojny światowej, historyczne zdjęcia, umundurowanie marynarzy i ogromna maszynownia.

Ta wycieczka to nie tylko nauka, była też okazja do lepszego poznania się, zacieśnienia więzi koleżeńskich i przyjacielskich oraz do uśmiechu J

Polecamy wszystkim.

Klasa 1c


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki