Piątek – 5 października 2020r.- Samorząd Uczniowski ogłosił szklonym Dniem Śpiocha.
Tylko tego dnia uczniowie mogli bez ograniczeń i konsekwencji ziewać na lekcjach, a nawet podpierać czoło ręką. Najważniejsze jednak w zabawie było przyjście do szkoły w konfekcji domowo-łóżkowej. Innymi słowy- obowiązywał ubiór bardzo nieformalny.
Tego dnia królowały w szkole: piżamy, pajacyki, dresy, szlafroki, podomki i kocyki. Znaleźli się również tacy, którzy przyszli do szkoły z własnym śpiworkiem!


Wszystkim szkolnym śpioszkom dziękujemy za wspólną zabawę


Z pewnością to wiecie, ale przypominamy:

 

Jeśli jesteśmy wyspani, od razu łatwiej nam z uśmiechem zacząć dzień. Przed przystąpieniem do zadań, które wymagają kreatywności, zawsze warto dobrze się wyspać - czy to przed egzaminem, prezentacją w pracy, czy innym ważnym zadaniem, koniecznie trzeba zadbać o odpowiednią ilość snu. To właśnie podczas spania mózg może właściwie przeogranizować wspomnienia, co przekłada się na większą kreatywność. Według badań, ludzie mają tendencję do wzmacniania części wspomnień właśnie wtedy, gdy śpią. Działa to stymulująco na kreatywne myślenie po przebudzeniu się.

Jak wiadomo, sen to zdrowie, a jego brak skutkuje objawami podobnymi do ADHD u dzieci. Dziecko inaczej reaguje na niedobór snu niż osoby dorosłe, stając się nadpobudliwe, obserwujemy również brak koncentracji. Jeśli zależy nam na lepszych wynikach w nauce, koniecznie trzeba się wysypiać. Zostało udowodnione, że zbyt mała ilość przespanych godzin, to gorsze stopnie w szkole. Z tego powodu nie można rezygnować ze spania nawet wtedy, gdy gonią nas terminy.

 

Więcej czytaj tu:

https://zdrowysen.info/aktualnosci/19_sen-i-jego-korzysci-dla-zdrowia?gclid=EAIaIQobChMIxPPrm8yu7AIVBiwYCh017wKqEAAYASAAEgIZ3PD_BwE

 


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki