24 marca minęło 30 dni od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę. Wszyscy nieustannie martwimy się o los naszych sąsiadów.

Poruszone sytuacją uczennice naszej szkoły postanowiły zorganizować drugą edycję happeningu pod hasłem Żywa flaga dla Ukrainy, w ramach działań autorskiego projektu ,,Dzieci (i ryby) Chcą Mieć Głos (Zwolnieni z Teorii).

,,Nasza dotychczasowa inicjatywa miała na celu ukazanie, że system edukacji wymaga zmian, ale czymże w obecnej sytuacji dla Nas jest szkoła? Zdecydowanie jest przywilejem. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ciężka dla naszych rówieśników jest obecna sytuacja na Ukrainie. Doświadczają teraz rozstań z rodzinami, rozłąki z przyjaciółmi i wiele innych przykrych i niesprawiedliwych sytuacji".

Doceniając wytrwałość naszych sąsiadów, dzięki którym między innymi Polska jest dotychczas bezpieczna, chcemy okazać nasze wsparcie. 24 marca zaprosiłyśmy szkolnych kolegów i koleżanki do udziału w naszej akcji wsparcia dla walczących Ukraińców.

Przez kilka minut na szkolnym boisku powiewały żółte i niebieskie kartki, które stały się ,,żywą" niebiesko-żółtą flagą!

Слава Україні - Chwała Ukrainie

oprac. Julia Maj 3a


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki