Młodzież naszej szkoły zawsze chętnie włącza się w niesienie pomocy potrzebującym. Obecnie pojawia się nowa możliwość – dołączenie do Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi.
Z tej okazji gościliśmy w naszych progach przedstawicieli Polskiego Czerwonego Krzyża oraz lokalnych Klubów Honorowych Dawców Krwi. 16. marca odwiedził nas prezes Oddziału Rejonowego PCK w Elblągu p. Kazimierz Stańczyk, a także p. dr Krystian Skowroński i p. Jacek Grzebyk, prezesi lokalnych klubów honorowych dawców krwi. Podczas spotkania z uczniami klas III. NLO panowie opowiedzieli o genezie i historii ruchu krwiodawców. Podzieli się swoim osobistym doświadczeniem pomagania poprzez oddawanie krwi. Przedstawili także informacje o wymogach, które należy spełnić, aby móc ją oddać i o korzyściach, które przysługują honorowym dawcom. Przeprowadzili także mały quiz pytając o kwestie, które wcześniej wyjaśniali. Osoby, które udzielały właściwych odpowiedzi otrzymały w nagrodę kubki PCK.


Wszystkich zainteresowanych ideą krwiodawstwa zachęcamy do dołączania do grupy na Facebooku:
https://www.facebook.com/groups/916208479049954/
To na niej pojawią się wszystkie informacje nt. Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi przy naszym Liceum. Będzie także można zgłosić się na oddanie krwi w najbliższą środę 23marca 2022r.

ks. Marek Piedziewicz


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki