Poniedziałek 7 marca 2022r. „pokolorowaliśmy” na niebiesko i żółto, zgodnie z barwami na fladze Ukrainy. Ogrom strat, które ponoszą nasi wschodni sąsiedzi jest niewyobrażalny. Z potrzeby serca uczniów i nauczycieli przeprowadziliśmy szkolną zbiórkę dla Ukrainy. Zrobiliśmy to na dwa sposoby: zebraliśmy pieniądze oraz potrzebne produkty.
Z tej okazji przygotowany został koncert tematyczny, w którym szkolni wokaliści zaprezentowali piosenki po ukraińsku, angielsku i polsku. Na początku koncertu odśpiewany został hymn ukraiński przez Magdalenę Biłas 1d, Darię Muraszko, Michała Muraszko 3f oraz Piotra Stołycia 2b.

Imprezę prowadzili Nikola Wójcik 3f i Marcel Kalkowski IIIE, którzy wprowadzili nas w tematykę genezy konfliktu rosyjsko –ukraińskiego. Padły też słowa o okrucieństwie i bestialstwie wojny. Wszystkim obecnym szkliły się oczy i ściskało serce. Zadajemy sobie pytanie, po co ta straszna wojna? Dlaczego tak musi być…?
W atmosferze powagi i smutku wysłuchaliśmy takich utworów jak: „Nice” Lemona w wykonaniu Zuzanny Mrozik IIID Michaliny Józefowicz IIIB i Laury Kameckiej 1a, „Zbudujemy dom” grupy Enej w wykonaniu Mai Glegoły i Patryka Szmita z IIIE, „Say love” Dariny Krasoweckiej, który przygotowali Anna Koronowska, Jacek Wachowicz i Magdalena Puzio z klasy 2b oraz Grzegorz Koronowski z IIIE i piękny utwór Dawida Podsiadło "Nieznajomy", który zaśpiewała Oliwia Sinkiewicz z klasy 1d.

W sumie zgromadziliśmy ponad 50 kartonów potrzebnych rzeczy. Brawo dla nas wszystkich! Brawo za piękne serca!

Oprócz koncertu zorganizowane zostały całodniowe kiermasze ciast (tzw. kafejki). Wszystkie słodkości sprzedawane były za przysłowiową złotówkę. Kto ile mógł, tyle płacił za słodkości. Potem zebrane pieniądze zostały komisyjnie policzone i ustalono, że zostaną wpłacone konto Polskiej Akcji Humanitarnej. Zebraliśmy ze sprzedaży ciast 6149,50 zł.
Na znak solidarności z Ukrainą przy wejściu do szkoły rozdawane były wstążeczki do przypięcia z barwami Ukrainy, a po koncercie
Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs wiedzy o Ukrainie na platformie Kahoot.
Poniedziałek 7 marca był dniem Jagiellończyka dla Ukrainy. Pewnie nie ostatnim - bo jak widać straty będą ogromne :(
Pomagając Ukraińcom, pomagamy sobie!

Za organizację tej spontanicznej akcji szczególne podziękowania dla Samorządu Uczniowskiego, klasy 2d, klasy IIIE, klasy 3a oraz dziewczyn z 3e Natalii Omelan i Weronice Zielińskiej , które w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii prowadzą projekt LingUins  oraz wszystkim biorącym udział w koncercie.

 Edyta Andruszewska, Bogusław Walewski, Anna Warzyniak

20220307 Jagiellonczyk dla Ukrainy Potwierdzenie przelewu PAH


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki