Drzwi Otwarte w II LO🚪🚪🚪
W środę 5 czerwca 2024r. gościliśmy w naszej szkole uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Z przyjemnością otworzyliśmy drzwi wielu gabinetów i sal, by zaprezentować wyposażenie i infrastrukturę naszego liceum. Zależało nam na pokazaniu wielu zajęć różnotematycznych, które realizowane są na lekcjach. Chcieliśmy podkreślić, że szkoła to nie tylko nauka, że bezcenna jest jej aura, a u nas panuje ciepły rodzinny klimat, a Rodzina Jagiellończyka sedecznie powita nowych jej członków.

Na naszą imprezę przybyła młodzież z elbląskich szkół podstawowych oraz z okolic bliższych i dalszych, np. z Braniewa.

Impreza rozpoczęła się w auli szkolnej występem szkolnego zespołu muzycznego i uroczystego rozpoczęcia drzwi otwartych i przywitania gości przez panią dyrektor Agnieszkę Jurewicz.

 

A co goście mogli zobaczyć? Co mogli zrobić, co rozwiązać i czego skosztować?

W matematycznej Kawiarni PIkawa odbywały się klasyczne łamigłówki z wieżą Hanoi, odkrywanie tajników powstawania brył obrotowych, budowania przestrzennych konstrukcji oraz podchody matematyczne w gmachu szkolnym i plenerze Przygotowaliśmy wiele różnych zabaw językowych np. „El mundo español” konkurs języka hiszpańskiego sprawdzający wiedzę dotyczącą geografii, historii i kultury Hiszpanii oraz „ Il mondo italiano” czyli konkurs języka włoskiego a oprócz tego „Dulces y dolci” – stoisko ze słodkościami z Hiszpanii i Włoch i przepisami jak je sporządzić Na zielonym dziedzińcu szkoły zorganizowane zostało biegane dyktando po angielsku, czyli RUNNING DICTATION. Oprócz znajomości pisowni angielskiej sprawdzić można było swoje umiejętności w zabawie Rack your brain over idioms, Escape-Room – try to Get out of the classroom czy wziąć udział w pokazie Poznać kraje niemieckojęzyczne.

Doświadczenia chemiczne z efektami dymnymi, dźwiękowymi i świetlnymi przygotowaliśmy w tzw. Mikserze chemicznym. Dla miłośników nauk przyrodniczych biologiczne warsztaty mikroskopowe i dla amatorów kierunków medycznych lub weterynaryjnych Sekcję ryby.

Oczywiście były i doświadczenia fizyczne z wykorzystaniem wahadła i sprężyny, ale tym razem w języku angielskim.

Zaprezentowaliśmy również szkolne zajęcia sportowe pod hasłem Sport zwiększa moc mózgu! oraz „Fabrykę Dobra” czyli stoisko wolontariatu , które w szkole prężnie działa i z przyjemnością włączy w swe szeregi przyszłych uczniów klas pierwszych.

Samorząd uczniowski przygotował orzeźwiającą lemoniadę 🧃i słodki poczęstunek oraz „Wyścigi szczurków szkolnych”🐀🐀, z których jesteśmy słynni w całej okolicy 😃😃😉😉 oraz całkiem na poważnie spotkania z uczniami z różnych profili klas naszej szkoły, aby goście mogli porozmawiać o życiu szkolnym w II LO i zadać pytania te oficjalne i mnie oficjalne i otrzymać odpowiedzi również te przekazywane przez uczniów tylko uczniom.

Przedstawienie pt. „Tego na pewno nie wiecie. O pewnej legendzie z Elbląga” w sposób zabawny zaprezentowało szkolną wersję naszej elbląskiej legendy. Piekarczyk przechadzał się po korytarzach wraz naszym patronem królem Kazimierzem Jagiellończykiem oraz wspomnianymi wcześniej szkolnymi szczurkami.

Goście mogli też Poznać Pigułę szkolną czyli wejść do gabinetu pielęgniarki i wykonać analizę składu ciała oraz wziąć udział w zabawie Jaki kierunek do Ciebie pasuje? Jaki wybrać? Czyli rozwiązać test, pomagający zdecydować o dalszych krokach na drodze edukacji.

Oferta drzwi otwartych była bogata i zróżnicowana. Wśród oferty znalazły się Quizy o popkulturze, udział w rozgrywkach szachowych pod bacznym okiem szkolnego koordynatora turniejów szachowych – Szymona Trochimczuka mistrza szachowego.

Podsumowując, działo się wiele i było kolorowo, zabawnie i smacznie.

Było nam ogromnie miło gościć szkoły podstawowe w naszych murach. Dziękujemy za przybycie zarówno grupom zorganizowanym i indywidualnym uczestnikom.


Serdecznie zachęcamy do wyboru naszej szkoły w dalszej nauce, gwarantując, że warto zostać Jagiellończykiem!


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki