Przed nami uzupełniające wybory do samorządu uczniowskiego. Głosować będziecie 25.10.2023r.Pięć osób z największą ilością głosów otrzyma mandat na dwa lata, bo tyle trwa kadencja w SU. Zapraszamy do zapoznania się z kandydatami, ich zainteresowaniami i planem działania na rzecz szkoły i społeczności Jagiellończyka.

Oto oni:

1.Alicja Gorączkowska 1g
Nazywam się Alicja Gorączkowska i chodzę do klasy 1g o profilu psychologicznym. Uwielbiam zwiedzać i uczyć się języków obcych, dlatego chodzę na dodatkowe zajęcia z angielskiego. Interesuję się także psychologią, lubię pomagać innym, a także organizować różne wydarzenia, dlatego w podstawówce uczęszczałam do wolontariatu a także byłam w samorządzie szkolnym i organizowałam wiele wydarzeń. W wolnym czasie czytam książki, słucham muzyki, a także oglądam seriale i filmy, zwłaszcza horrory. Do tego jestem osobą zaangażowaną, kreatywną i zorganizowaną.

W szkole chciałabym wprowadzić kiermasze typu ,,książka za książkę” i nie tylko, dni tematyczne takie jak dzień w piżamie, dzień idola, dzień bez plecaka lub dni, w które cała klasa lub szkoła ubiera się na wylosowany kolor. Postaram się zorganizować comiesięczne losowanie na np. pizzę dla wygranej klasy i klasowe pikniki pod koniec roku szkolnego. Zależy mi także na przywróceniu radiowęzła, podtrzymaniu szkolnych social mediów i na lepszym kontakcie pozostałych uczniów z samorządem. Gdy wygram, będę chciała dokonać tego przez większą ilość anonimowych ankiet i skrzynkę, do której będzie można wrzucać karteczki z własnymi pomysłami i zażaleniami. Jestem otwarta na każde pomysły i z przyjemnością je wysłucham, będę próbowała wprowadzić każdy z nich do życia w szkole.

Jak na mnie zagłosujesz, to obiecuję że nie pożałujesz !!!

 

2. Natalia Pietruszyńska 1g
Nazywam się Natalia Pietruszyńska, chodzę do klasy 1G. Interesuję się muzyką, głównie różnymi zespołami i gitarami, jestem harcerką, mam psa-cocker spaniela angielskiego, nazywa sie Tobi (jestem kociarą, ale Tobi jest bardzo uroczy). W wolnym czasie gram na gitarze (albo klasycznej albo elektrycznej), lubię też chodzić na koncerty i do kina. Spędzam czas też na zbiórkach harcerskich, które swoja drogą bardzo napędziły mnie do działania w różnych sprawach!!

Kandyduję do samorządu uczniowskiego, bo bardzo lubię działać na rzecz innych i angażować się w różne akcje, które mają na celu coś ulepszyć. Dlatego moim pierwszym pomysłem będzie skrzynka z waszymi prośbami, które będę starała się spełnić w jak największej ilości jakiej się da. Na pewno postaram się wprowadzić dni tematyczne jak np. dzień przebrania się za idola, dzień ubierania się za określony kolor, walentynki, dni filmowe. Zdecydowanie mam w planie różne konkursy np. mam talent. Mam pomysły na różne ciekawe serie na szkolnym tiktoku!!! Postaram się również rozszerzyć asortyment w piwniczce i dodać tam więcej krzeseł. W moim planie znajdują się też różne kiermasze, imprezy szkolne na określone okazję typu andrzejki. Dla miłośników zwierzaków mam do zaoferowania zbiórki na słodkie kotki i pieski ❤.
Zagłosuj na Natalię, stwórzmy razem własną armię!!!

 

3. Ewa Bielińska 2g
Nazywam się Ewa Bielińska i chodzę do klasy 2g o profilu humanistycznym. W wolnym czasie piszę wiersze, jeżdżę na koncerty. Od zawsze interesowałam się recytacją i sportem, a szczególnie siatkówką i piłką nożną, którą trenowałam od dziecka.

Kandyduję do samorządu uczniowskiego, bo uważam to za możliwość spełnienia dla wielu pomysłów i projektów, które chętnie bym zrealizowała ze zgranym zespołem. Dni tematyczne, zabawy i szeroko pojęta rozrywka byłaby odskocznią dla każdego z nas od codziennych zmartwień. Mam spore doświadczenie w organizacji takich wydarzeń, więc wiem, jak ważne dla celu jest powiadomienie wszystkich o wydarzeniach. Ta kwestia moim zdaniem powinna zostać udoskonalona i mam nadzieję osobiście o to zadbać. Mam nadzieję również zachęcić wielu uczniów Jagiellończyka do działania na rzecz szkoły i klasy. Z naszymi pomysłami i waszą otwartością jesteśmy w stanie spojrzeć na życie szkolne przez różowe okulary. Apeluję również o wprowadzenie lepszej atmosfery wśród uczniów i nauczycieli.

My dla was, wszyscy dla wszystkich!

 
4. Lena Ornoch-Grzybek 1b
Nazywam się Lena Ornoch-Grzybek, chodzę do klasy 1B. Interesuję się fotografią, a w wolnym czasie lubię słuchać podcastów kryminalnych. Nie uczęszczam na żadne zajęcia dodatkowe, przez co będę miała sporo czasu, aby aktywnie uczestniczyć w samorządzie oraz będę dążyła do doskonalenia naszej szkoły.

Kandyduję do samorządu uczniowskiego, ponieważ chciałabym wprowadzić dużo ciekawych pomysłów takich jak na przykład: urodziny bez odpytywania i jedynki, gazetka szkolna, skrzynka na pomysły uczniów oraz wiele dni tematycznych takich jak dzień w piżamie, dzień dresa i dzień idola. Chciałabym również zorganizować nockę w szkole i różne przyjęcia i konkursy szkolne. Postaram się o zwiększenie ilości wyjść i wycieczek szkolnych/klasowych. Będę rzetelnie angażować się we wszystkie sprawy szkolne. Jestem bardzo otwarta na wasze prośby i pomysły, które będę starała się realizować.
Wiele wam nie obiecuję, ale słowa dotrzymuję!

 

5. Szymon Kottlenga 1a
Nazywam się Szymon Kottlenga chodzę do klasy 1 a - profil humanistyczny. Moim głównym zainteresowaniem jest świat współczesny - wszystko to, co się teraz dzieje. W czasie wolnym lubię pogłębiać to, czego jeszcze nie wiem, słuchając przy tym dobrej muzyki.

Kandyduję do samorządu uczniowskiego, ponieważ lubię pracę z ludźmi oraz daje mi to możliwość rozwoju w grupie rówieśniczej. Oto mój plan wyborczy: głównym celem, będzie realizacja założeń poprzedników, lecz duży nacisk chciałbym postawić na realizację dni tematycznych, oczywiście w ciekawy i integrujący sposób. Wychodzę z założenia, że życie szkoły nie musi być szare i nudne, lecz kolorowe i ciekawe. W moich planach, uwzględnione są, też oczywiście takie dni jak Walentynki, Mikołajki czy pierwszy dzień wiosny. Obiecać za dużo nie mogę, bo to mija się z głównym celem - współpraca z uczniami, nauczycielami i pracownikami szkoły!
Moje hasło to: Szymon Kottlenga-odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu!

 

6. Nikola Stolpa 1a
Nazywam się Nikola Stolpa, chodzę do klasy 1a. Interesuję się kulturą i językiem kraju wschodzącego słońca oraz grą na kalimbie (taki instrument). Od trzech lat jestem w posiadaniu cudownego kocura, który zajmuje połowę mojego wolnego czasu, mimo to znajduję też momenty na udział w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Elbląską na starym mieście.

Kandyduję do samorządu uczniowskiego, ponieważ pojawiła się taka możliwość, dlaczego więc nie spróbować? Z uwagi na to, że jestem dopiero w pierwszej klasie, nie jestem w stanie sama określić, co powinno być naprawione lub wprowadzone, lecz słuchając opinii innych osób postaram się zrobić wszystko co się da, aby spełnić życzenia innych uczniów dotyczące szkoły.
Moje hasło : Nie wiesz co stracisz, gdy na innego głos postawisz 

 

7. Maja Lender 3a
Nazywam się Maja Lender i chodzę do klasy 3A. Interesuję się wieloma rzeczami, m.in.: czytaniem książek, pisaniem tekstów czy nauką języków obcych. Jednak za moją największą pasję uważam psychologię. To właśnie dzięki niej można lepiej poznać samego siebie, jak i przede wszystkim drugiego człowieka Wolne chwilę spędzam w gronie najbliższych mi osób, co uważam za naprawdę ważna część życia każdego z nas.

Właśnie dlatego postanowiłam kandydować do Samorządu Uczniowskiego. Społeczność - czy to w domu, czy wśród znajomych, czy właśnie w takim miejscu jak szkoła jest kluczowa dla naszego samopoczucia. Pragnę, aby każdy z nas- pomimo różnic, które nas dzielą- miał poczucie, że jest u siebie. Jak mam zamiar zadbać o taką ATMOSFERĘ? Chciałabym się kupić na rozbudowie mediów społecznościowych, z których każdy z nas obecnie korzysta. Myślę o pokazaniu szkoły z naszej- uczniowskiej perspektywy. Naszych pasji, zainteresowań, ale też i zapytań, które możemy stawiać, nie tylko sobie samym, ale również władzom szkoły czy nauczycielom. Ponadto, częstsze wyjścia poza szkolne (np. do kina czy teatru oraz na mecze i na lodowisko). A także zawalczę o możliwość zakładania większej ilości kół zainteresowań. Jak również o plan braku prac domowych zadawanych na weekendy. Tak, jak wspomniałam, zależy mi na tym, aby każdy znalazł coś dla siebie. Jestem osobą która nie boi się zadawać pytań i która potrafi też słuchać. Dlatego, jeśli coś Ci nie pasuje w naszej szkole i chcesz to zmienić, to mogę Ci w tym pomóc. Jednak, aby to zrobić potrzebuję Twojego głosu, oddanego właśnie na mnie. Chcę być głosem nie tylko swoim, ale przede wszystkim Twoim.
Masz głos? Skorzystaj z niego!


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki