Po ponad miesięcznej nauce w naszym liceum samorząd uczniowski przeprowadził otrzęsiny pierwszoklasistów👨🏻‍🎓👩🏻‍🎓👨🏻‍🎓👩🏻‍🎓👨🏻‍🎓👩🏻‍🎓👨🏻‍🎓👩🏻‍🎓. Wrzesień i październik to taki czas aby  zapoznali się ze szkołą, jej atmosferą i środowiskiem Jagiellończyka.

W środę 18 października 2023r. w sali gimnastycznej zabrało się siedem klas pierwszych, czyli ponad dwustu pierwszaków, aby przejść test przyjęcia do grona rodziny Jagiellończyków. Wraz z klasami stawili się ich wspaniali wychowawcy, którzy nie tylko kibicowali swoim klasom, ale również brali razem z nimi udział w wielu konkurencjach. Brawo wychowawcy!

Klasy musiały przygotować się wcześniej do konkurencji pt. Z jakiej bajki jesteście? I tak oto na naszej otrzęsinowej scenie znalazły się postaci z bajki Trolle (1a), Vaiana (1b), Barbie (1c), Minionków (1d), Shreka (1e), Toy Story (1f) oraz Z Królewny Śnieżki (1g). Mini-scenki były zabawne, z pomysłem i z przygotowaną bogatą scenografią oraz kostiumami scenicznymi.
Punkty za zadania przyznawała komisja w składzie pani Agnieszka Jurewicz –dyrektor szkoły oraz dziewczyny z samorządu uczniowskiego: Anna Koronowska (4b) i Magdalena Biłas (3d).
Wszystkich zadań do wykonania było sześć. Każda konkurencja sprawdzała całkiem co innego: był test z wiedzy o szkole, sztafeta zręcznościowa, rozpoznawanie miejsc w budynku szkolnym, konkurencja gastronomiczna (ubijanie białek na czas🥚🥚🥚🥚🥚😁😁😁😁) oraz rozpoznanie pisma wychowawcy i jego zdjęcia z dzieciństwa-i tu było najwięcej błędów. Istna komedia pomyłek. Ale warto podkreślić, że te piękne buziulki na zdjęciach małych bobo lub troszkę starszych są trudne do ustalenia – kto na nich jest !
Wyniki były nieważne. Liczyła się zabawa, integracja i wspólnie spędzony czas🎈🎈🎈🎈📢📢📢.
Klasy pierwsze II LO uważam za „otrząśnięte”! Życzę miłego pobytu w szkole przez cztery lata nauki
Edyta Andruszewska
Opiekun SU

 


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki