Ten rok szkolny jest nietypowy. Dlaczego? Bo aż dwanaście klas pierwszych należało „otrząsnąć” lub jak kto woli „potrząsnąć” zamiast, jak to było do tej pory, sześć. Podsumowując, 7 i 8 października 2019r. w zabawie wzięło udział ponad 370 uczniów. Była moc. Była zabawa, śmiech i fantastyczny doping klas i wychowawców.

Uroczystość rozpoczęła się ślubowaniem pierwszaków. Było to raczej ślubowanie z "przymkniętym okiem”, które wywołało uśmiech wśród zebranych.

Następnie rozpoczęła się runda pt. Z jakiej bajki jesteście? Wcześniej, klasy samodzielnie dokonały wyboru bajki i piosenki, a w dniu otrzęsin zaprezentowały swój pokaz. Występy zaskoczyły nas. Poziom przygotowania się klas był na ocenę celującą. Uczniowie zadbali o szczegóły, przygotowali przebrania, rekwizyty i opracowali komiczne scenariusze i co najważniejsze - świetnie bawili się. Brawo! Było zabawnie, z humorem i polotem.

Za to Wam drodzy pierwszoklasiści serdecznie dziękujemy.


Potem runda pytań dotycząca znajomości IILO . Następnie zadania dotyczące wychowawców: rozpoznanie charakteru pisma wychowawcy, dłoni lub ulubionej potrawy. Wcale nie było łatwo.


Na zakończenie konkurencja, która mogła wywrócić całą dotychczasową punktację do góry nogami. Maraton „bicia piany” na czas, a dokładnie kurzych białek. Było głośno, emocjonująco, rubasznie i zaskakująco.
Nagrody ekologiczne ufundował samorząd uczniowski .

 

Dziękuję klasom pierwszym i ich wychowawcom za wspólną zabawę.

 

Opiekun SU

Edyta Andruszewska