W piątek, 16 listopada, uczniowie klas biologiczno-chemicznych (IB, IC, IIB i IIC) wzięli udział w spotkaniu w ramach Roadshow 5. edycji programu edukacyjnego ADAMED SmartUP. Ambasadorzy programu przedstawili uczniom jego założenia oraz zaprezentowali własny projekt naukowy pt. Wpływ pola elektrostatycznego na wzrost pszenicy zwyczajnej.
Program ADAMED SmartUP jest skierowany do młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych (15-19 lat), którzy pragną rozwijać swoje zdolności i pasje poprzez kontakt z ekspertami i naukowcami z Polski i z zagranicy oraz współpracę z uczelniami i ośrodkami badawczymi. W ramach projektu uczniowie mogą brać udział w multimedialnych lekcjach wideo, warsztatach weekendowych i obozach naukowych, a także otrzymać stypendia naukowe, umożliwiające dalszą edukację i rozwój.

Uczestnicy warsztatów okazali ogromne zainteresowanie programem i po każdej prezentacji zasypywali ambasadorów mnóstwem pytań. Mamy nadzieję, że wkrótce wielu z nich rozpocznie współpracę z Fundacją Grupy Adamed i tym samym postawi pierwszy krok na drodze do kariery naukowej.
Więcej informacji o programie znajduje się na ulotkach dostępnych w bibliotece szkolnej oraz na platformie http://adamedsmartup.pl/
Oprac. K. Zarzeczna

 
Matura za:


Wakacje za:

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki