"Nie spalaj się na starcie!" to hasło przewodnie programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki nowotworowej wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.
Wojewódzki Szpital Zespolony oraz IV Liceum Ogólnokształcące w Elblągu zaprosiło naszą szkołę na spotkanie poświęcone problemom związanym z rakiem płuc, podczas którego prelegentami byli: specjalista pulmonolog Leszek Szyszka oraz pielęgniarka z Ośrodka Domowego Leczenia Tlenem przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Z zaproszenia skorzystała klasa IIC liceum. Oprócz ciekawych wykładów zaplanowany był również międzyszkolny konkurs wiedzy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kacper Grabowski, Aleksandra Salamon, Aleksander Kodrzycki, Monika Śluzek oraz Sandra Pawluk, która  solidnie przygotowała się pod kierunkiem pani Aliny Smoleńskiej - pielęgniarki szkolnej. Jaki był efekt?

Otóż 23 listopada 2018 r w gmachu IV LO przeprowadzony został konkurs, na którym  drużyny  z poszczególnych szkół odpowiadały na serię jednakowych pytań. Jury po zliczeniu punktów poinformowało, że będzie dogrywka pomiędzy ILO, IILO oraz Zespołem Szkół Gospodarczych. Walka była ostra, a pytania najpierw bardzo trudne, a potem różnego stopnia trudności.

Podsumowując – drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce, czego serdecznie gratulujemy!


Po wręczeniu nagród rozpoczął się quiz wiedzy dla publiczności. Pytania opracowane zostały na podstawie wcześniejszych wykładów, a zatem kto uważnie ich wysłuchał, mógł wzbogacić się o nowy plecak. Jedno jest pewne, klasa IIC "nie spaliła się na starcie”.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 za:

Szkoła w chmurze Microsoft

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki