3 czerwca 2019 r. klasa 1f brała udział w wycieczce do Gdańska.
I tym razem udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Uczniowie odwiedzili jedną z największych trampolin z północnej Polsce, gdzie mieli okazje przećwiczyć różne kombinacje skoków i ekwilibrystycznych wariacji. Dzielnie walczyli z grawitacją.
Następnie klasa zwiedziła wystawę stałą – serce siedziby Europejskiego Centrum Solidarności- dedykowaną historii solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo – Wschodniej.
The time just before the end of the school year can be used very effectively. We switched roles and now my students are given the chance to conduct lessons :) One of them - Wiktor Guzowski (1e LO) has made two presentations so far. He is interested in rocket science and his speeches were full of interesting fact, data, examples and explanations. Lets keep an eye on Wiktor as in the future he may be an extremely successful scientist. Keep up the good work :)
Pierwszy to przypadek w historii IILO, że uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły zorganizowana została po egzaminach maturalnych. Gala odbyła się 24 maja 2019r. w sali koncertowej szkoły muzycznej w Elblągu, na którą przybyli nie tylko maturzyści i nauczyciele, ale również rodziny maturzystów i przyjaciele.
Było pięknie i wzruszająco. Mnóstwo kwiatów, życzeń i podziękowań. Artystycznych przeżyć dostarczył nam zespół muzyczny składający się z naszych maturzystów: Kingi Tkaczuk, Agnieszki Rawwo, Oktawii Jonakowskiej i Michała Janickiego. Żal, że wyruszają w świat i nie będziemy mogli słuchać ich na kolejnych uroczystościach szkolnych. A była to (za każdym razem) uczta muzyczna. Cóż, taka kolej…
Tegoroczne wyniki absolwentów na świadectwach i średnie klas maturalnych to wyniki „galaktyczne”, jak powiedział prowadzący imprezę Adam Matwiejczuk. Prawda. Potwierdzamy.
Oto ranking średnich klas maturalnych 2018/2019:
IIIB – 5.18
IIID – 5,15
IIIC – 5,12
IIIA – 5,03
IIIE – 5,01
Czy mózg boli? Co to jest prozopagnozja? Czy da się przeżyć bez jednej półkuli mózgowej? Dlaczego mózg czasem nas oszukuje? - na te i inne pytania mogliśmy znaleźć odpowiedź podczas spotkania ze studentkami Wydziału Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Większość z nas, zna to uczucie, gdy po powrocie do domu okazuje się, że upragnione buty okazują się za ciasne, a paragon pozostał zapomniany w sklepie. Jak się okazuje - brak paragonu nie jest jedynym problemem na drodze ubiegania się o zwrot produktu bądź naszych pieniędzy. Podstawowym błędem jest to, że zazwyczaj nie wiemy, jakie mamy prawa. Te wątpliwości wyjaśniał Pan Paweł Rodziewicz, Miejski Rzecznik Konsumenta w Elblągu.
W ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości Pani Agnieszka Antoniuk-Rumak zaprosiła eksperta od spraw konsumentów-Miejskiego Rzecznika, który dzielił się wiedzą, opowiadał o szczególnie trudnych przypadkach z którymi mieszkańcy Elbląga zwrócili się do niego.
W spotkaniu wzięła udział młodzież z klas pierwszych liceum: IA, ID, IE. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in. jak złożyć reklamację, jaka jest różnica między rękojmią a gwarancją. Mogli również przećwiczyć składanie wniosku reklamacyjnego oraz dowiedzieli się, jakie przysługują im prawa. Zapoznali się także z terminami zgłaszania producentowi szkody.
Odpowiedz na pytania:
Czy posiadasz profil na Facebooku? Jeśli tak, to wyobraź sobie, że do grona znajomych zaprasza Cię ktoś, kogo dobrze kiedyś znałeś, ale Ty wiesz, że jest to niemożliwe, bo … chyba nie żyje od 25 lat. Chyba, ponieważ 25 lat temu wyszedł ze szkoły i ślad po nim zaginął, a ciała nigdy nie odnaleziono.
Co w tej sytuacji robisz?
Zgłaszasz to policji? Konsultujesz się ze znajomymi? A może nic nie zrobisz, choć jest Ci nieswojo i przeczuwasz, że to nie koniec.
Co zrobisz, gdy po jakimś czasie zaginiony znajomy wyśle Ci wiadomość, że nadszedł czas wyrównania rachunków...
Tak rozpoczyna się książka pt. „Dawna znajoma” Laury Marshall, która trafiła do naszej biblioteki dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa.
Maria Weston chce dołączyć do znajomych głównej bohaterki na fb.
Ale Maria Weston nie żyje od 25 lat, czyż nie?
W piatek, 16 lutego 2019r. uczniowie z klasy 1c o profilu biologiczno – chemicznym uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie.
Pierwsze zajęcia - Jak funkcjonuje roślina? poprowadzili dr Anna Źróbek-Sokolnik i dr Grzegorz Fiedorowicz. Celem warsztatów było powiązanie budowy anatomicznej i morfologicznej roślin z ich funkcjonowaniem. Uczniowie samodzielnie wykonali preparaty mikroskopowe i uczestniczyli w doświadczeniach z zakresu funkcjonowania roślin.
Światowy Dzień Walki z AIDS – obchodzony corocznie na całym świecie 1 grudnia, w naszej szkole rozpoczął się nietypowo, bo już 23 listopada. Wtedy właśnie, w związku z przypadającym Europejskim Tygodniem Testowania na HIV (23 – 30 listopada), w całej szkole zostały wywieszone plakaty informujące o tym wydarzeniu. Włączyliśmy się w ten sposób w akcję Krajowego Centrum ds. AIDS, które zachęca młodzież i dorosłych do odwiedzenia punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD), gdzie przez cały rok można BEZPŁATNIE, ANONIMOWO I BEZ SKIEROWANIA wykonać test w kierunku HIV.
Jak wiadomo w dzisiejszych czasach umiejętność autoprezentacji i tworzenia różnego typu pomocy audiowizualnych jest kluczowa i bardzo często wykorzystywana zarówno w procesie nauczania, uczenia się jak i w przyszłym życiu zawodowym. Trzeba umieć zainteresować odbiorców i przedstawić temat w taki sposób aby przekazać jak najwięcej informacji. Na naszych zajęciach ćwiczymy takie właśnie umiejętności, przygotowując prezentacje na interesujące nas tematy - oczywiście w języku angielskim, co jeszcze podnosi poziom trudności :)
Strona 1 z 4