11 września 2017r. klasa 1e LO pod opieką organizatora wycieczki Pana Janusza Sulkowskiego, Pana Jacka Cybulskiego oraz wychowawczyni klasy Pani Katarzyny Cybulskiej udała się na wyjazd integracyjny do Szczawnicy.
Po długiej, aczkolwiek przeżytej w miłej atmosferze, drodze dotarliśmy do pensjonatu „Czarda” w Szczawnicy. Po regenerującym posiłku w ośrodku wybraliśmy się na pierwsze zwiedzanie czarującego miasteczka.

Drugiego dnia wyruszyliśmy na wycieczkę objazdową po okolicy. Udało nam się zobaczyć Zalew Czorsztyński oraz górujące nad nim ruiny zamku w Czorsztynie. Wysłuchaliśmy legendy o księżniczce Brunhildzie oraz księciu Bolesławie na średniowiecznym zamku w Niedzicy oraz obejrzeliśmy zabytkowy kościół w Dębnie.
W środę wybraliśmy się na masyw Trzech Koron. Po męczącym wejściu zdobyliśmy Okrąglicę, przez górali nazywaną Wysoką Kaśką, z której szczytu rozciągał się zapierający dech w piersiach widok na całe Pieniny oraz Tatry. Jednak to nie był koniec atrakcji. Po opuszczeniu Pienińskiego Parku Narodowego wybraliśmy się rowerami na przejażdżkę wzdłuż Dunajca, by podziwiać jego koryto żłobione przez tysiące lat w wapiennych skałach.
Ostatni dzień rozpoczęliśmy od przejścia Wąwozem Homole, by po kilkugodzinnej wędrówce, odwiedzając schronisko Pod Durbaszką, dotrzeć na Wysoki Wierch, gdzie na nieosłoniętym drzewami szczycie poczuliśmy rześki halny wiatr na twarzach. Następnie odwiedziliśmy Kluszkowce, żeby zjechać na najszybszych bobslejach w całych Pieninach. Ostatnie godziny w Szczawnicy spędziliśmy przy ognisku dzieląc się wrażeniami z całego wyjazdu.
Do Elbląga wróciliśmy 15 września 2017r, wycieńczeni, lecz pełni radości z przeżytych wspólnie chwil w malowniczym miejscu, jakim niewątpliwie są Pieniny i Szczawnica.
Serdecznie dziękujemy naszym opiekunom za cudowną wycieczkę integracyjną, z której przywieźliśmy ogrom przeżyć i już nie możemy doczekać się następnego wyjazdu.
Klasa 1e LO