Z inicjatywy Zuzanny Makowskiej z klasy 2d II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu 22 czerwca 2016r. stał się dniem, który przyczyni się do szczęścia i zdrowia wielu ludzi w Polsce lub na świecie. Za sprawą Zuzi, jej koleżanek i kolegów- wolontariuszy ze szkoły, a także koordynatora przedsięwzięcia Doroty Wilk- nauczycielki informatyki, jak też dyrekcji szkoły czterdzieści osób: pełnoletnich uczniów, nauczycieli, rodziców i sympatyków szkoły zarejestrowało się w Bazie Dawców Komórek Macierzystych (DKMS), by zostać potencjalnymi dawcami szpiku i zwiększyć szansę przeżycia pacjentów na całym świecie. Rejestracja polegała na wypełnieniu formularza i pobraniu materiału genetycznego do badań, które zweryfikują przydatność potencjalnego dawcy. Całość była bezbolesna. Po trzech- czterech miesiącach, jak wyjaśniła Zuzanna Makowska, Fundacja DKMS potwierdzi skuteczność działania potencjalnego dawcy i wpisze go na listę tak, by mógł oczekiwać na swojego genetycznego bliźniaka, któremu może pomóc.

Czytaj więcej...

Uroczystość zakończenia roku szkolnego maturzystów 2016r. zgromadziła 20 kwietnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu uczniów klas trzecich II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka, ich nauczycieli, dyrekcję, pracowników szkoły, rodziców i przyjaciół.

Czytaj więcej...

Michał Kornacki, uczeń klasy matematycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu zaskoczył pierwszą i jednocześnie debiutancką nagrodą w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Niech żyje Rock n’roll”, który odbył się jesienią 2015r. pod honorowym patronatem Prezydenta miasta Sopot Jacka Kaczmarskiego. Właśnie Michałowi Kornackiemu przypadły laury w kategorii „ponadgimnazjalne”. Michał jest aktywnym uczestnikiem zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. Gala wręczenia nagród laureatom w tym konkursie odbyła się w Sopocie 23.11.2015r.

Czytaj więcej...


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki