Od lat II LO jest czynnym uczestnikiem wydarzeń sportowych, ale również inicjatorem wielu z nich. Obóz pod żaglami, jaki szkoła organizuje co roku w drugiej połowie czerwca, stał się wyczekiwaną atrakcją dla uczniów obeznanych z wodą. Dla żółtodziobów jest zawsze niezwykłym przeżyciem, o powtórce którego muszą marzyć aż przez następnych 12 miesięcy.

Czytaj więcej...

W roku szkolnym 2014/15 uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu, Anna Janeczek i Kacper Kwiliński, uczestniczyli w programie pomocy wybitnie zdolnym, organizowanym przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci (KFnrD).

Niezbędnej rekomendacji i wsparcia udzieliła obu uczniom p. Hanna Pietras, nauczyciel biologii w II LO. Wnioski o pomoc Funduszu dla ucznia mogą wpłynąć do Biura Funduszu od szkoły, rodziców, znajomych. Można się również zgłosić samodzielnie. Stowarzyszenie nie udziela pomocy pieniężnej o charakterze socjalnym - nominacje Funduszu są przyznawane osobom, które mają znaczące osiągnięcia i chcą pracować nad swoim rozwojem.

Czytaj więcej...

Między II LO w Elblągu a Peter-Korschack-Schule z Halle z Zachodniej Westfalii od 18 lat trwa współpraca i przyjaźń, bo szkoły podczas partnerskich wymian uczniowskich odwiedzają się regularnie. Jesienią grupa polskich uczniów z opiekunami jeździ do Halle, a wiosną niemieccy koledzy przyjeżdżają do Elbląga. Dobór partnerów odbywa się na zasadzie kojarzenia zainteresowań, wieku i płci. Uczniowie korespondują ze sobą i zanim się zobaczą, stają się przyjaciółmi. Partnerzy mieszkają w domach gospodarzy, a podczas pobytu realizują program projektu. Opiekunami młodzieży w II LO są Katarzyna Lelujko i Edyta Wronowska. Tegoroczny wiosenny projekt poświęcony był „życiu w obozie koncentracyjnym”, dlatego oprócz wyjazdów do Trójmiasta, Torunia i Malborka uczniowie odwiedzili obóz w Sztutowie, aby potem w ramach warsztatów pokazać, jak wyglądało tam życie więźniów. Dodatkowo każdorazowo w programie pobytu są wspólne lekcje w szkole partnera.

Czytaj więcej...

W dniach od 8 do 11 czerwca 2015 r. odbyła się wycieczka naszej klasy (IIE) do Ocypla, podczas której opiekunami byli: pani Katarzyna Cybulska, pan Jacek Cybulski, oraz pan Janusz Sulkowski.

Czytaj więcej...

W styczniu 2015r. II LO w Elblągu przystąpiło do konkursu na najlepszy projekt edukacyjny na temat mniejszości narodowych w Polsce - „Moja mała ojczyzna”. Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy Ia, którzy w prezentacji multimedialnej pokazali życie, tradycję i kulturę ukraińskiej społeczności zamieszkującej teren województwa warmińsko- mazurskiego. Ukraińcy to grupa zasługująca na szczególne wyróżnienie z uwagi na sytuację geopolityczną w Europie i liczną obecność na terenie naszego kraju. Według danych narodowego spisu powszechnego ludności w 2002 r. narodowość ukraińską zadeklarowało w Polsce ponad 27 tysięcy obywateli RP, w tym w województwie warmińsko-mazurskim – około 12 tysięcy.

Czytaj więcej...

Portel społecznościowy ekulturalni.pl, Elbląskie Stowarzyszenie Parkour, Stowarzyszenie Elbląg Europa, Elbląski Oddział Abstrakcyjny to tylko część tych organizacji, którym nie jest obcy los elbląskiej młodzieży. CSE „Światowid” gościło 26 maja 2015r. uczniów klas pierwszych II LO w Elblągu, zainteresowanych inicjatywami, jakie są podejmowane na rzecz lokalnej młodzieży. Spotkanie w ramach cyklu „Twarzą w twarz” poprowadziła redaktor portalu ekulturalni.pl Zuzanna Gajewska.

Czytaj więcej...

Biznes po prostu to konferencja organizowana przez Młodzieżową Radę Miasta we współpracy z Stowarzyszeniem Elbląg Europa.
Celem wydarzenia jest promocja postawy przedsiębiorczej wśród uczniów z elbląskich szkół ponadgimnazjalnych.

Podczas spotkania odbędzie się 5 prelekcji skierowanych do młodzieży na temat tego jak być przedsiębiorczym, dlaczego warto być aktywnym oraz jak dobrze zacząć swoja karierę w biznesie.
Konferencja rozpocznie się 12 maja 2015 roku o godzinie 10.00 w Ratuszu Staromiejskim przy ulicy Stary Rynek 25, w Elblągu.

Czytaj więcej...

Kolejny już raz reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w 24-cztero godzinnej sztafecie pływackiej organizowanej przez Grupę Wodną.
Wszyscy uczestnicy bawili się świetnie i dzielnie walczyli pokonując kolejne metry. Godziny nocne, w jakich pływaliśmy nie wystraszyły dzielnych pływaków.
Pierwsi z nas pojawili się w wodzie około 2!!! w nocy i kolejno pływaliśmy do godziny 4!!!.
Wszystkim należą się WIELKIE PODZIĘKOWANIA!!!!

Czytaj więcej...

Być może osoby, które znasz, posiadają własnego bloga, kanał na YouTube, albo ciekawy profil na Instagramie, a Ty jeszcze o tym nie wiesz… Każda z tych osób może zaciekawić czymś wyjątkowym…

Czytaj więcej...

Unihokej-FINAŁ!

Podczas gdy nasza szkoła przeżywała oblężenie przyszłych gimnazjalistów i licealistów, którzy tłumnie przybyli na Dni Otwarte, w IV LO odbywał się finał miejskiej Licealiady w unihokeju dziewcząt.

Czytaj więcej...


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki