Jak co roku nasi gimnazjaliści włączyli się do akcji charytatywnej "Szyjemy Celinki dla chłopca i dziewczynki", wykonując ręcznie aż 107 pięknych, pracochłonnych, haftowanych aplikacji. Posłużą one jako ozdobne wszywki do poduszek przytulanek, które trafią do hospicjów, szpitali, domów starości, fundacji, będą prezentem oraz pociechą dla niepełnosprawnych, chorych dzieci i dorosłych.
W niedzielę 14 stycznia w godz.9-14 w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu, z którą współpracujemy odbędzie się spotkanie osób chcących zaangażować się w szycie poduszek. W pracach krawieckich pomagać im będą nasi gimnazjalni wolontariusze. Zapraszamy uczniów oraz ich mamy i babcie zainteresowane pomocą, nauką lub doskonaleniem szycia oraz miłym spędzeniem czasu w gronie ludzi o wielkich sercach.

Inicjatorką i koordynatorką warsztatów od ponad 12 lat jest niestrudzenie ich pomysłodawczyni Celina Janowska, od której imienia powstają patchworkowe jaśki. Nauczmy się sprawiać radość osobom chorym i niepełnosprawnym.
Wraz z organizatorami zachęcamy do przyjścia (ze swoją maszyną do szycia lub bez) oraz osoby mogące wspomóc dodatkowe prace jak wycinanie, prasowanie, prucie, itp.

 

Dodatkowe informacje:https://www.facebook.com/events/561510044193862


Naszym gimnazjalistom serdecznie dziękujemy za trud włożony w wykonanie prac. Szkolni koordynatorzy akcji: Lea Kurzyna z IIb i Paweł Andrzejewicz z IIf

Oprac. Paweł Andrzejewicz IIf gim.


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki