3 września 2016 r odbyło się kolejne już Narodowe Czytanie. Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się w publiczne czytanie. Tym razem było to „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.
Powieść czytaliśmy w dwóch grupach.

Jako pierwsi (2 września) czytali gimnazjaliści z klasy 1f. W promieniach słońca zasiedli na zieleńcu przed szkołą i wraz z panią wicedyrektor Agnieszką Antoniuk -Rumak i wychowawczynią Iwoną Wojciechowską-Salamon czytali fragmenty „Qvo Vadis”. Celem postawionym przez wychowawcę jest przeczytanie całego dzieła Sienkiewicza do końca roku szkolnego. Uda Się!
W poniedziałek (5 września) w auli szkolnej dwie klasy gimnazjalne (1a i 1c) miały okazję wysłuchać fragmentów lektury czytanych na głos przez uczniów z klas trzecich gimnazjum. Słuchacze otrzymali książki wypożyczone z biblioteki szkolnej, by móc śledzić  odczytywany tekst. Przed rozpoczęciem głośnego czytania lektorzy dokonali wstępu, podając czas i miejsce akcji utworu, główną tematykę i bohaterów. Cieszy fakt, że wśród 13-latków byli tacy, którzy wiedzieli całkiem sporo o dziele naszego noblisty i znali znaczenie łacińskiego zwrotu „quo vadis”. Tak trzymać!


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki