Elbląski S.O.S. rozpoczął rok szkolny Turniejem Czterech Trenerów.

10 i 11 września po raz drugi w naszym mieście odbyło się wielkie siatkarskie święto, Turniej Czterech Trenerów. Przed fanami siatkówki zaprezentowały się drużyny PlusLigi: Indykpol AZS Olsztyn, KS Espadon Szczecin, AZS Politechnikę Warszawską oraz Lotos Trefl Gdańsk. Drużyna z Trójmiasta wystąpiła w Elblągu w roli gospodarza turnieju i nie była to pierwsza wizyta zespołu w naszym mieście. W ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu Lotos Trefl już wcześniej gościł w naszym mieście, rozgrywając swoje mecze.

Uczennice Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu oraz mieszkańcy naszego miasta spotkali się najpierw na evencie przedturniejowym z trenerem Lotosu Trefla Gdańsk Andreą Anastasim oraz zawodnikami Mateuszem Miką i Patrykiem Niemcem.
Na spotkaniu można było zapytać trenera i zawodników o przebieg ich przygody z siatkówką oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
Goście chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Trener i zawodnicy mówili m.in. o swoich początkach i doświadczeniach z siatkówką, jak dochodzili do swoich największych sukcesów, ale też jak przeżywają swoje porażki. Przyznali, że nie zawsze jest łatwo.
W weekend już wszystkie zespoły dostarczyły nam wiele emocji i wrażeń sportowych na boisku siatkarskim.
Mamy nadzieję, że turniej wpisze się na stałe do kalendarza imprez w naszym mieście.

S.O.S ELBLĄG