W dniu 21.12.2016 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Elblągu rozegrany został Turniej Rejonowy w Piłce Siatkowej w ramach Wojewódzkiej GIMNAZJADY. Do tych zawodów przystąpiliśmy z wywalczonym wcześniej tytułem Mistrzów Elbląga. Rywalami byli gimnazjaliści z Młynar i Pieniężna.

W pierwszym meczu to właśnie drużyny przyjezdne stanęły naprzeciw siebie. Lepszymi okazali się reprezentanci Gimnazjum Młynary, którzy wygrali 2:0.
Tryumfatorzy pierwszego spotkania byli naszymi pierwszymi przeciwnikami w zawodach. Nieco spięci nasi siatkarze nie mogli złapać rytmu meczowego i grając z dużym falowaniem oddali pierwszego seta. Przyznac należy, że goście wyśmienicie bronili i byli niezwykle zdeterminowani. W drugiej partii siatkarze właczyli juz odpowiednią "przerzutkę" i pokonali nadal świetnie grających rywali. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był zatem tie-break. Po wyrównanym początku zaznaczyła się dominacja naszych reprezentantów i tak było juz do końca meczu. Zwyciężyliśmy 2:1.
Drugie spotkanie naszej drużyny, z Pieniężnem, nie było juz tak zacięte. Od poczatku w obu setach prowadziliśmy dając możliwośc grania również zmiennikom. Pewne zwycięstwo 2:0 dało nam awans z pierwszego miejsca do etapu regionalnego.
Końcowa kolejność turnieju:
1. GIMNAZJUM NR 3 Elbląg
2. Gimnazjum Młynary
3. Gimnazjum Pieniężno

Nasza szkołę reprezentowali: Mateusz Plak, Kacper Kozubowski, Aleksander Schiedel {wszyscy 2e), Radosław Tonga (1c), Adrian Gąsiorowski, Oliwier Woźnicki, Igor Decyk, Robert Jabłonowski, Krystian Sikora, Mateusz Górski, Wiktor Bedyński, Franciszek Nowak (wszyscy 1e). Trenerem szkolnej druzyny jest Adam Matwiejczuk.
Wyrazy podziekowania należą się panu Piotrowi Kowalowi, kierownikowi hali MOSiR, za pomoc w organizacji zawodów.

Oprac. A. Matwiejczuk


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki