W dniu 28.03.2017. r. w Ostródzie rozegrano półfinał wojewódzki w ramach siatkarskiej GIMNAZJADY. Do zawodów na tym szczeblu awansowały Gimnazjum z Lidzbarka Welskiego, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Gimnazjum Ostróda (gospodarze) oraz reprezentacja naszego Gimnazjum nr 3 w Elblągu. W pierwszym spotkaniu nasi zawodnicy zmierzyli się z siatkarzami z Lidzbarka.Mecz rozpoczęliśmy w składzie: Igor Decyk, Adrian Gąsiorowski, Piotr Oziemkiewicz, Oliwier Woźnicki (wszyscy 1e), Mateusz Plak i Kacper Kozubowski (obaj 2e). Od początku zaznaczyła się nasza wyraźna przewaga, co nieco uśpiło siatkarzy.

W drugiej fazie seta nasza pewność siebie wyraźnie zmalała, co tak wybiło nas z rytmu gry, że straciliśmy pierwszego seta 21:25. Drugiego seta otworzyliśmy świetna serią zagrywek Kacpra Kozubowskiego, który dał nam wynik 8-1. W dalszym ciągu graliśmy spokojnie upewniając się w dobrych akcjach. poprawiliśmy gre obronną, czym rozbroiliśmy naszych rywali. Pokonaliśmy przeciwników 25:14! O zwycięstwie zadecydować musiał tie-break. Również w tej części meczu spisywaliśmy się znakomicie i wyraźnie prowadziliśmy, pierwszą piłkę meczową mając przy stanie 14:8. Co się wówczas stało? Dopadł nas stres ostatiej akcji i Lidzbark wyrównał na 14:14. Szczęście w połączeniu z umiejętnościami było po naszej stronie i Oliwier Woźnicki dołożył dwa, na miarę zwycięstwa, punkty! Wygraliśmy 2:1!
W drugim meczu SMS Ostróda bez kłopot pokonał Lidzbark i wiedzieliśmy, że mamy już awans do finału wojewódzkiego.
Mecz ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Ostródy zaczęliśmy w tym samym wyjściowym składzie. Ku zaskoczeniu rywali graliśmy bardzo równo i skutecznie. Dołożyliśmy element bloku i wybloku ( Piotr Oziemkiewicz) oraz bardzo dobrze broniliśmy. Przy wyniku około 20:20 zgubiliśmy gdzieś przyjęcie zagrywki i nawet wejście Krystiana Sikory nam nie pomogło. Przegraliśmy pierwszego seta 22:25. Drugiego seta otworzyliśmy seria zagrywek Igora Decyka, która pozwoliła nam nieco spokojniej walczyć. Nadal udawało się nam bronić wiele sytuacyjnych piłek, włącznie z obronami po bardzo dalekim wybloku. Mateusz Plak punktował na środku siatki a na skrzydle i z szóstej strefy udanie atakował Adrian Gąsiorowski. Krystian Sikora dwukrotnie zapunktował na serwisie i nasza przewaga się utrzymywała. Zdeprymowani siatkarze SMS zaczęli popełniać błędy i to my wygraliśmy drugiego seta 25:21! Znowu TIE-BREAK!
Po kilku wyrównanych akcjach zaznaczyła się nasza przewaga. Kacper Kozubowski i Piotr Oziemkiewicz udanie rozgrywali piłki a ataki kończyli Igor Decyk, Adrian Gąsiorowski Mateusz Plak. Zmienialiśmy strony przy prowadzeniu 8:6 a wtedy asa serwisowego zaproponował Piotr Oziemkiewicz. Dalej set toczył się punkt za punkt aż do dzieła ruszył Oliwier Woźnicki. Dołożył dwie punktowe zagrywki z czego meczowa piłka była pięknym asem! 15:9 - radość była ogromna! Pokonaliśmy Szkołę Mistrzostwa Sportowego z Ostródy! Cieszymy się z awansu do finału wojewódzkiego. Pewnie w nim znów będziemy grać z SMS ale to będzie kolejny bodziec do lepszego grania!
Dziękuje wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie szkoły, piękna grę oraz sportowy doping kolegów z ławki rezerwowych!

 

Ze sportowym pozdrowieniem
Adam Matwiejczuk.


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki