15 maja 2017r. klasa 1f oraz kilka osób z klasy 2b gimnazjum wyjechały na wycieczkę w Pieniny, zorganizowaną przez Pana Janusza Sulkowskiego. Jako opiekunowie pojechali z nami: Pani Iwona Wojciechowska – Salamon oraz Pan Jacek Cybulski.
Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu się w pensjonacie ,,Wincentówka'' wybraliśmy się na zwiedzanie malowniczej Szczawnicy.

Następnego dnia, we wtorek, wyruszyliśmy na wycieczkę objazdową po okolicy. Mieliśmy okazję zobaczyć zaporę wodną na Zbiorniku Czorsztyńskim, średniowieczny zamek w Niedzicy, a także gotycki kościół w Dębnie. W środę udało nam się wejść na liczący 983 m n.p.m. szczyt Trzy Korony, gdzie z platformy widokowej mogliśmy podziwiać uroki Pienin, a w oddali Karpaty. Wieczorem wszyscy zebraliśmy się na grillu. Najbardziej intensywnym dniem wyjazdu był zdecydowanie czwartek. Udało nam się wówczas zdobyć najwyższy szczyt Pienin – Wysoką, mającą 1050 m n. p. m., gdzie pokonaliśmy pieszo 15 kilometrów. Po krótkim odpoczynku , rowerami pojechaliśmy do Słowacji – przejechaliśmy wówczas 23 kilometry. Do Elbląga wróciliśmy w piątek 19 maja 2017r. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni i gotowi na kolejne intensywne wycieczki w góry. Wspomnienia z wyjazdu na pewno pozostaną z nami na bardzo długi czas.

Dziękujemy naszym wspaniałym opiekunom za cudowną wycieczkę pełną atrakcji i opiekę nad nami.
If i IIb gimnazjum


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki