W poniedziałek, 14.12.2015 r. w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Elblągu rozegrana została Gimnazjada w piłce siatkowej chłopców. Do zawodów przystąpiło 9 szkół, które zostały podzielone na trzy grupy eliminacyjne. Nasi reprezentanci wygrali grupę kolejno pokonując Gimnazjum nr 4 i Gimnazjum nr 5 (oba spotkania po 2:0). Niestety już w pierwszym secie turnieju kontuzji poznał Dawid Woźny, który skręcił staw skokowy i musieliśmy sobie radzić bez lidera drużyny.

W półfinale trafiliśmy na Gimnazjum nr 9 pokonując je zdecydowanie 2:0. W fazie finałowej walczyliśmy z siatkarzami GIM 2 oraz GIM 6. "Dwójkę" ograliśmy do zera i czekaliśmy na ostatni mecz zawodów. W nim stanęliśmy naprzeciw siatkarzom Gimnazjum nr 6, którzy po zaciętym meczu ograli GIM 2. Tym samym doszło do pojedynku dwóch niepokonanych dotąd zespołów.
Zaczęliśmy z wysokiego C, gdyż Bartosz Bredziński wykonał fenomenalną serię zagrywek wyprowadzając nas na prowadzenie 12-0!!! Dalszy ciąg seta był tylko formalnością. Drugi set okazał się trudnym dla nas, gdyż wdarło się rozprężenie po wysokim zwycięstwie z poprzedniej partii. Straciliśmy seta i o zwycięstwie zadecydować miał tie-break. Wyrównana walka trwała do okolic dziesiątego punktu. Naszą moc ofensywną podtrzymywał Igor Skibiak - bezapelacyjnie MVP turnieju - i ostatecznie wygraliśmy z Gimnazjum nr 6! Po wielu latach zdobyliśmy ZŁOTO!!!
W zawodach startowali trzecioklasiści : Dawid Woźny, Krzysztof Pietruszka, Jakub Wilk (3d), Igor Skibiak, Kacper Bieliński, Radosław Karpowicz (3e), Bartosz Bredziński (3b) oraz pierwszoklasiści Kacper Kozubowski i Mateusz Plak (1e). Wyśmienite zawody rozegrał wymieniany wcześniej Igor Skibiak, który brylował w ataku i świetnie pracował w polu, skutecznością serwisów i wysokim uniwersalizmem wykazał się Bartosz Bredziński. Udanie wystąpił Kacper Bieliński. Rolę debiutantów dobrze wypełnili Kacper Kozubowski i Mateusz Plak, podobnie Radosław Karpowicz. Podczas gry pomagali również Krzysztof Pietruszka i Jakub Wilk.
Mamy nadzieję, że po powrocie do zdrowia Dawida Woźnego uda nam się dobrze zagrać w zawodach wyższego szczebla. Jeszcze raz gratulujemy siatkarzom złota!

Z siatkarskim pozdrowieniem trener drużyny Adam Matwiejczuk.