W dniu 14.06.2016r. nauczyciele Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu przeprowadzili warsztaty szkoleniowe, w których wzięło udział trzydziestu nauczycieli wychowania fizycznego z elbląskich szkół oraz powiatu.

Temat warsztatów: „Metodyka nauczania ataku i zagrywki tenisowej oraz zastosowanie różnych systemów gier w piłce siatkowej na lekcji w.f.”
W pierwszej części przypomnieliśmy cele i założenia S.O.S. oraz zasady korzystania z platformy multimedialnej, które szczegółowo omówione były na poprzednim szkoleniu:
www.mlodziezowasiatkowka.pl
W drugiej części szkolenia przeprowadziliśmy zajęcia pokazujące ćwiczenia z rozgrzewki dynamicznej oraz ćwiczenia w nauczaniu ataku i zagrywki tenisowej z użyciem przyrządów oraz alternatywne zestawy ćwiczeń jeśli nie posiadamy specjalistycznego sprzętu.
Wszystkie ćwiczenia demonstrowały uczennice klas I, II i III naszego siatkarskiego ośrodka.
Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Aleksandrę Pietrulewicz, Reginę Jurczak i Wojciecha Samulewskiego.
Uczestnicy warsztatów otrzymali nieodpłatnie materiały szkoleniowe, zaświadczenie o udziale w szkoleniu oraz plakaty Młodzieżowej Akademii Siatkówki. Zaproponowaliśmy także możliwość przeprowadzenia zajęć w macierzystych szkołach oraz zajęć konsultacyjnych dla młodzieży utalentowanej siatkarsko.
S.O.S. Elbląg
A. Pietrulewicz, R. Jurczak, W. Samulewski


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki