29 lutego Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu przyłączył się do akcji Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej CEV „One Day More 4 Volleyball” – „Jeden Dzień Więcej dla Siatkówki”. Zgodnie z zamysłem przedsięwzięcia: Jeden Dzień Więcej dla Siatkówki należało rozegrać jak najwięcej siatkarskich pojedynków na obszarze całego kontynentu, więc zabawy siatkówką w tym dniu w naszej szkole nie mogło zabraknąć i być końca.

Bawiliśmy się siatkówką od samego rana. Najpierw uczennice S.O.S podzieliły się na cztery zespoły i rozegrały pomiędzy sobą sześć jednosetowych meczów do 29 punktów.
Nie tylko jednak w tym dniu uczennice S.O.S. bawiły się siatkówką. W akcję włączyła się nasza cała szkoła. Wszystkie klasy mające w tym dniu wychowanie fizyczne wytypowały po jednym zespole składającym się z sześciu osób. Rozegraliśmy łącznie 35 setów w nietypowej formule gry, która obowiązywała w tym dniu, a mianowicie, że każdy pojedynek składał się z 1 seta rozgrywanego do 29 punktów.
Dobra zabawa i sportowa rywalizacja przyświecała wszystkim uczestnikom. Była to fajna siatkówka i nie ważny był tu wynik, ale udział, dobra zabawa oraz popularyzacja tej przepięknej dyscypliny.
Wspaniała akcja, do której z pewnością przyłączymy się w kolejnych edycjach. Nad całością organizacji tego dnia czuwali - nauczyciele S.O.S.: Aleksandra Pietrulewicz, Regina Jurczak i Wojciech Samulewski.
S.O.S. ELBLĄG