W dniu 28.01.2016 w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu odbył się turniej mini siatkówki dwójek dziewcząt klas piątych i szóstych. Celem turnieju była popularyzacja piłki siatkowej oraz zaprezentowanie się dziewcząt szkół podstawowych objętych Akademią S.O.S.

W turnieju wystartowało 17 zespołów dziewcząt z elbląskich szkół podstawowych: SP nr 19, SP nr 25, SP nr 16, SP nr 6 – to szkoły objęte Akademią S.O.S. oraz SP nr 21, SP nr 4 i SP nr 18.

Turniej przebiegał w bardzo dobrej i przyjaznej atmosferze. Wszystkie mecze były rozgrywane na czas. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wynik na tym turnieju pewnie miał znaczenie dla uczestniczek , ale chodziło nam również o dobrą zabawę oraz o jeszcze większą popularyzację tej dyscypliny w naszym mieście. Każdy zespół otrzymał pamiątkowe dyplomy, a za pierwsze cztery miejsca zawodniczki otrzymały nagrody rzeczowe.

Nad całością turnieju czuwali organizatorzy -nauczyciele S.O.S.: Aleksandra Pietrulewicz, Regina Jurczak i Wojciech Samulewski a obsadę sędziowską zapewniły uczennice I, II i III klasy S.O.S. Gimnazjum nr 3 w Elblągu.

Po zakończonym turnieju wszystkie uczestniczki otrzymały ulotki z informacją o prowadzonych zajęciach przez nauczycieli naszego ośrodka i zachęcenie do udziału w nich po to by w przyszłości uczyć się w naszej szkole i szkolić się w zakresie piłki siatkowej w naszym ośrodku S.O.S.

S.O.S ELBLĄG

R. Jurczak

A. Pietrulewicz

W. Samulewski