Dopiero udziałem w Turnieju o Puchar Dyrektora ZSM rozpoczęli tegoroczne gry siatkarze naszej szkoły. W piątek 17.03.2015 roku zmierzyli się z drużyną Gimnazjum nr 3 w Malborku oraz reprezentacjami elbląskich Gimnazjów nr 2 i 7.

W rywalizacji z siatkarzami z Malborka, podobnie jak i pozostali uczestnicy turnieju, nie mieliśmy zbyt wiele do pokazania i przegraliśmy 0:2. Za to w kolejnej grze z gimnazjalistami z "dwójki" nasza drużyna pokazała lwi pazur.
Zaczęliśmy mecz w składzie Dawid Wożny (2d), Kacper Bieliński, Igor Skibiak, Bartosz Bredziński (wszyscy 2e), Jan Iwaniszyn, Jakub Bartnicki (3d), Paweł Ostrowski (1e). W pierwszym secie nasi zawodnicy prowadzili przez większość czasu aby w koncówce seta popełnić zbyt wiele błędów własnych. W drugim secie graliśmy bardziej regularnie i doprowadziliśmy do wyrównania. Jednak seta decydującego przegraliśmy i tym samym ulegliśmy rywalom 1:2. Po tym meczu jesteśmy przekonani, że jeśli wprowadzimy więcej regularności w naszej grze to pokonamy ich w Gimnazjadzie
W ostatnim meczu daliśmy szansę gry Filipowi Ambrożko, Mateuszowi Stankiewiczowi jako libero (obaj 2e). Gimnazjalistów z "siódemki" pokonaliśmy 2:0 i dzięki temu zajęliśmy trzecie miejsce.
Podsumowując należy zaznaczyć, że po raz pierwszy graliśmy w systemie tzw. czwartego w ataku i wielu zawodników dopiero poznaje tę zaawansowaną formę gry. Moim zdaniem ten debiut wypadł bardzo udanie. Potrenujemy przed Gimnazjadą i będziemy stawiać sobie najwyższe cele w naszym mieście.
adamsiata