14.01.2015r. w Centrum Sportowo-Biznesowym w Elblągu zgromadzili się uczniowie szkół podstawowych Akademii S.O.S wraz z nauczycielami, aby wziąć udział w akcji "Stop zwolnieniom z WF-u", która była promowana przez siatkarzy Lotosu Trefla Gdańsk. Obecność byłego trenera kadry narodowej siatkarzy Andrea Anastasiego, jak również Piotra Gruszki, utalentowanego i utytułowanego siatkarza a zarazem trenera BBTS Bielsko-Biała, zrobiła niemałe wrażenie na młodych elblążanach.

Obecny na sali był również wiceprezydent Bogusław Milusz, znany ze swojego zamiłowania do sportu.
Akcja „Stop zwolnieniom z WF-u” organizowana jest w wielu polskich miastach, a dzięki staraniom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Centrum Sportowo-Biznesowego, kampania prowadzona przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, zawitała także do Elbląga.
Do akcji przyłączył się Siatkarski Ośrodek Szkolny Gimnazjum nr 3 w Elblągu. Zawodniczki S.O.S. wzięły udział w zajęciach pokazowych i demonstrowały ćwiczenia, a czterdziestu ośmiu młodych siatkarzy z sześciu elbląskich szkół podstawowych ćwiczyło na lekcji piłki siatkowej, którą poprowadzili pod okiem wspaniałych trenerów: Andrea Anastaziego i Piotra Gruszki, nauczyciel S.O.S. przy Gimnazjum nr 3 Wojciech Samulewski oraz Piotr Kowal (trener w współpracujący z Akademią S.O.S.).
Na trybunach zebrało się kilkaset uczniów wraz ze swoimi nauczycielami wychowania fizycznego elbląskich szkół, którzy z zainteresowaniem przyglądali się tej akcji, a ich plakaty, z którymi przybyli świadczyły o tym, że przyłączają się do akcji „Stop zwolnieniom z WF-u”.
Dzień ten zakończył się sportowym wydarzeniem, elbląscy miłośnicy piłki siatkowej obejrzeli pięcio-setowy mecz 1/8 Pucharu Polski, w którym Lotos Trefl Gdańsk zmierzył się z BBTS Bielsko-Biała. Mecz cieszył się ogromnym zainteresowaniem, bo na trybunach zasiadł komplet widzów, co świadczy o tym, że piłka siatkowa to popularna dyscyplina w naszym mieście.

 

http://www.msport.gov.pl/article/elblaski-sos-przylaczyl-sie-do-akcji-stop-zwolnieniom-z-wf-u

http://www.elblag.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=7365:stop-zwolnieniom-z-wf-u-&catid=8:sport&Itemid=8