Dnia 28.10.2013r. naszą szkołę odwiedzili odtwórcy historyczni z Elbląskiej Grupy Historycznej. Zaczęli od przedstawienia się i zaprezentowania atrybutów rycerskich, tj. hełmu, tarczy i oczywiście stroju. Szybko okazało się, że część odtwórców to uczniowie naszej szkoły: Kuba Baranowski, Mariusz Krzyżopolski, Piotr Pietrzykowski z klasy 3.e gimnazjum. Gościnne wystąpił Piotr Gziński z Technikum Mechanicznego w Elblągu.

Po prezentacji odtwórcy opowiadali o okresie historycznym, który został nam zaprezentowany, czyli wczesne i dojrzałe średniowiecze (X – XIII w). Pokazali nam uzbrojenie używane w tamtych czasach. Następnie odbył się pokaz walk rycerskich z udziałem chłopców naszej szkoły. Na samym końcu przewodniczący grupy historycznej, pan Paweł Rodziewicz, opowiedział o tym, czym się zajmują na co dzień podczas treningów. Dowiedzieliśmy się, że wszystkie stroje, które mają na sobie odtwórcy były wykonane własnoręcznie.

Opracowała: Natalia Gałązka z kl. 3.f gimnazjum


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki