Samorząd Uczniowski naszej szkoły został zaproszony na spotkanie warsztatowe do Olsztyna zorganizowane przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Spotkanie odbyło się 19 stycznia2023r. w I LO w Olsztynie pod hasłem: Forum Samorządów Uczniowskich.

Czytaj więcej...

Otrzęsiny pierwszaków

Otrzęsiny za nami. Pierwszoklaśiści stali się pełnoprawnymi Jagiellończykami!!

We wtorek 6 grudnia 2022r. Samorząd Uczniowski przeprowadził otrzęsiny klas pierwszych.

Czytaj więcej...

W poniedziałek 28 listopada 2022 zostały przeprowadzone wybory do SU.
617 uczniów oddało swoje głosy , z czego 17 głosów było nieważnych . Cztery osoby z największą ilością głosów weszły do zarządu.

Gratulujemy!

Oto nowy skład zarządu SU wraz funkcjami:

Czytaj więcej...

W dniach 28.11.2022r. – 05.12.2022r. uczniowie klas II i III uczestniczyli w Treningu zachowań asertywnych z elementami redukcji stresu. Zajęcia prowadzone przez psycholog Ewelinę Molską-Ciepłuch odbywały się w ramach projektu Młodzieżowi Liderzy Profilaktyki Elbląga. Głównym celem działań jest niwelowanie zagrożeń i ochrona młodzieży przed problemowym używaniem środków psychoaktywnych poprzez stworzenie zespołów uczniów przeszkolonych do podjęcia działań na rzecz lokalnej społeczności.

Czytaj więcej...

W dniach 14.11.2022 - 18.11.2022 miałem przyjemność uczestniczyć w wyjeździe studyjnym do Brukseli do Parlamentu Europejskiego. Moją szkołę oprócz mnie reprezentowali: Maja Kusiak, Paulina Ulikowska oraz Jakub Chojnacki. Podczas wycieczki mogłem poznać wiele nowych osób z całej Polski.

Pierwszy dzień spędziliśmy w drodze do Belgii która zajęła ok. 17 godzin.

Czytaj więcej...

Dzięki środkom finansowym z Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa nasza biblioteka szkolna wzbogaciła się o wiele nowych tytułów, w tym pozycji beletrystycznych. Nie zabrakło wśród nich kryminałów naszej elbląskiej autorki pani Agnieszki Pietrzyk.

W listopadzie uczniowie m.in. z klasy 2a i 2b wzięli udział w warsztatach literackich pt. Szkolni detektywi: o tajnikach kryminału poprowadzonych przez panią Aleksandrę Bułę z Biblioteki Elbląskiej.

Czytaj więcej...

Aż pięciu uczniów klasy 4 d oddało w ubiegłym tygodniu honorowo krew.

Warto podkreślić, że od ponad 6 miesięcy działa w naszej szkole klub honorowych dawców krwi. Od momentu jego założenia oddaliśmy dokładnie 6,3 litra krwi. Oznacza to, że skorzystały z niej aż 42 osoby. Wszystkich, którzy chcą pomagać w ten sposób serdecznie zapraszam do dołączania do grupy na Facebooku (https://liblink.pl/YGzECXmskU oraz osobistego kontaktu.

ks. Marek Piedziewicz

Sukces projektu AI for Youth w Polsce!

W Ministerstwie Rozwoju i Technologii odbył się finał projektu AI for Youth Sztuczna Inteligencja dla młodzieży. AI for Youth to pilotażowy projekt realizowany przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz firmę SDA na zlecenie Ministerstwa Rozwoju i Technologii, którego celem było wyposażenie uczniów i nauczycieli w kompetencje z zakresu sztucznej inteligencji.

"To był bardzo intensywny rok dla młodzieży. Uczniowie uczyli się czym jest sztuczna inteligencja, na czym polega ta technologia oraz - co najważniejsze - jak można ją wykorzystać w dobry sposób, rozwiązując problemy które nas i uczniów otaczają. AI for Youth to niesamowita przygoda edukacyjna, ale też sposób na podniesienie swoich kompetencji programistycznych. To też okazja do rozwoju kompetencji przyszłości"- mówi Tomasz Piontek szef Pionu Zastosowań w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym.

Czytaj więcej...


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki