Kolejny raz uczniowie klas maturalnych podzieli się najcenniejszym darem przekazując swoją krew 💝💝 w punkcie krwiodawstwa. Viktoria i Nikola (na zdjęciach), a także Daniel i Jakub przekazali łącznie 1800 ml krwi. Dzięki ich wielkim sercom pomoc trafi aż do 12 osób.

Wszystkich zainteresowanych krwiodawstwem zachęcamy do kontaktu z ks. Markiem Piedziewiczem.

Czytaj więcej...

Zmiana czasu z letniego na zimowy, mniej słonecznych dni, chłody i deszcze oraz krótki dzień – to wszystko jesienią się nazywa. Choć prawdą jest, że jesień bywa piękna, złota i ciepła. W każdym razie nastał dobry moment aby w szkole ogłosić Szkolny Dzień Śpiocha🛏🛏🛏🛏🛏.
W poniedziałek 30.10.2023r. na korytarzach szkolnych pojawiła się konfekcja łóżkowo- wypoczynkowa czyli : piżamki, pajacyki, szlafroki, podomki, koszule nocne, bamboszki, klapczeki, opaski na oczy, kocyki, śpiworki i przytulanki🧸🧸🧸🧸🧸! Co kto używa i co kto lubi! Jedno jest pewne, że zdominował wśród prezentowanej konfekcji nocnej - motyw kratki piżamowej!

Czytaj więcej...

Dzisiaj odbył się „#BiegAni”, czyli akcja charytatywna dla Pani Ani Koc-Jaśkiewicz!! Mimo pogody, która mogła nas zniechęcić, nie daliśmy się!!

Na samym początku chcielibyśmy bardzo podziękować każdej osobie, która przyszła i wspomogła nas oraz Panią Anię.

Był to dla nas niesamowity czas, ponieważ udało nam się zorganizować akcję na tak dużą skalę!! Było Was bardzo dużo i jesteśmy przeszczęśliwi za tak liczny odzew!!

Jesteście cudowni❤️

Pani Ania również znalazła siłę, aby przyjść i zobaczyć tak piękną akcję. Podziękowała każdemu, a następnie wyściskała wszystkich swoich uczniów!! Jest bardzo wdzięczna

Czytaj więcej...

19 oraz 26 października 2023r. w klasach pierwszych i drugich odbyły się zajęcia "Odpowiedzialność prawna nastolatków" prowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Młodzież rozmawiała z policjantami na temat różnych zachowań ryzykownych, np. hejtu, cyberprzemocy, przejawów demoralizacji oraz ich prawnych konsekwencji. Informacje przekazane były w interesujący sposób.  Zajęcia urozmaiciły filmy wyjaśniające czym jest hejt, jak powstaje i jaki jest jego wpływ na życie młodego człowieka.

Każdy powinien posiadać wiedzę na temat konsekwencji przekraczania norm.

Dziękujemy podkom. K. Stankiewicz i asp. J. Rokowskiemu za pomoc młodzieży w dojrzewaniu  do dorosłości i odpowiedzialności.

Czytaj więcej...

Dziś tj. 26.10.2023r. odbyło się pierwsze spotkanie nowego zarządu Samorządu uczniowskiego II LO. Gratulujemy wszystkim kandydatom wyników, chęci do pracy, by ubarwić i uatrakcyjnić życie społeczności szkolnej.

Oto nowy skład SU:
Magdalena Biłas (3d) – przewodnicząca SU
Antoni Marcinkiewicz – z-ca przewodniczącej SU
Szymon Kottlenga (1a) - sekretarz
Ewa Bielińska (2g) – skarbnik
Członkinie zarządu : Maja Lender (3a) , Natalia Pietruszyńska (1g) oraz Lena Ornoch-Grzybek (1b)
W zarządzie będą też działały na zasadzie wolontariatu: Alicja Gorączkowska (1a) oraz Nikola Stolpa (1a)

Życzymy owocnej pracy !

Czytaj więcej...

Jak co roku nasze liceum wzięło udział w Elbląskich Targach Edukacji i Pracy. Przedsięwzięcie to, które odbyło się 25 października 2023r.  ma na celu ułatwienie uczniom klas ósmych zorientowania się w ofercie szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści z zainteresowaniem podchodzili do nas, pytając o informacje ogólne o II LO. Było też dużo pytań o szczegóły, o profile klas, o kadrę nauczycielską, o rozszerzone przedmioty, o ilość nauki i o "smaczki" szkolne, na które odpowiedzi znają tylko nasi licealiści 😉. Atmosfera targów była przyjazna. Dziękujemy wszystkim szkołom za współpracę, wzajemne wsparcie oraz motywowanie nas do osiągania coraz wyższych celów, a przede wszystkim za grę fair play, która jest prawdziwą wartością.
Szczególne wyrazy uznania należą się naszym uczniom za wspaniałe reprezentowanie II LO na targach. Dobra robota!

Czytaj więcej...

Przed nami uzupełniające wybory do samorządu uczniowskiego. Głosować będziecie 25.10.2023r.Pięć osób z największą ilością głosów otrzyma mandat na dwa lata, bo tyle trwa kadencja w SU. Zapraszamy do zapoznania się z kandydatami, ich zainteresowaniami i planem działania na rzecz szkoły i społeczności Jagiellończyka.

Oto oni:

Czytaj więcej...

Po ponad miesięcznej nauce w naszym liceum samorząd uczniowski przeprowadził otrzęsiny pierwszoklasistów👨🏻‍🎓👩🏻‍🎓👨🏻‍🎓👩🏻‍🎓👨🏻‍🎓👩🏻‍🎓👨🏻‍🎓👩🏻‍🎓. Wrzesień i październik to taki czas aby  zapoznali się ze szkołą, jej atmosferą i środowiskiem Jagiellończyka.

W środę 18 października 2023r. w sali gimnastycznej zabrało się siedem klas pierwszych, czyli ponad dwustu pierwszaków, aby przejść test przyjęcia do grona rodziny Jagiellończyków. Wraz z klasami stawili się ich wspaniali wychowawcy, którzy nie tylko kibicowali swoim klasom, ale również brali razem z nimi udział w wielu konkurencjach. Brawo wychowawcy!

Czytaj więcej...

W tym roku święto Edukacji Narodowej obchodziliśmy nieco inaczej niż zwykle. Zamiast tradycyjnego apelu i spotkania w auli szkolnej ogłoszony został Belfer Day.
W piątek 13 października 2023r. w szkole odbyły się wydarzenia w różny sposób świętujące to piękne święto szkoły i edukacji. Rozstrzygnięty został międzyklasowy konkurs na plakat z okazji obchodów rocznicowych powstania Komisji Edukacji Narodowej. Nauczyciele „językowcy” przygotowali dla klas pierwszych i drugich z tej okazji tzw. Dzień języków Obcych. Na długiej przerwie w pokoju nauczycielskim spotkali się nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły. Pani Dyrektor przekazała otrzymane na jej ręce życzenia dla szkoły i pracowaników. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego również złożyli życzenia. Następnie rozdane zostały karty z życzeniami wykonane własnoręcznie przez uczniów. Zrobiło się bardzo miło i uczuciowo. Nauczyciele w skupieniu odczytywali krótkie teksty. Teksty wzruszające ale też humorystyczne i puentujące pracę belfra. Karty były różnorodne, kolorowe, zdobione. Miły upominek!

Oto wyniki konkursu na plakat o KEN:

Czytaj więcej...

W tym roku zajęcia adaptacyjno-integracyjne były urozmaicone. Pierwszaki poznawały się na warsztatach z psychologami lub pedagogiem w szkole oraz wyjazdowo podczas wycieczki do Chmielna. Uczniowie mieli możliwość obserwować koleżanki i kolegów w różnych sytuacjach. Okazją do nawiązywania znajomości były  ćwiczenia, w których poszukiwali osób o podobnych zainteresowaniach, wartościach, gustach muzycznych czy podczas współpracy w budowaniu najwyższych konstrukcji z patyków i pianek. Mieli również czas na podzielenie się swoimi obawami i oczekiwaniami związanymi z nową szkołą. Inne aktywności czekały na wycieczce: warsztaty łucznicze, konstrukcja trebusza, bubble football, budowanie tratw, nocna gra terenowa, pływanie pontonami po jeziorze, ognisko, wspólne śpiewanie i tańce. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Integracja umożliwiła uczniom łatwiejsze zaadaptowanie się w nowym środowisku. Życzymy wszystkim uczniom klas I znalezienia w szkole "bratniej duszy" i nawiązania przyjaźni na całe życie.

Czytaj więcej...


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki