E(x)plory jest flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii. To największa w Polsce inicjatywa wpierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej.
W tym roku czworo uczniów naszej szkoły złożyło swoje projekty naukowe do tego konkursu i wszyscy zostali zakwalifikowani do etapu regionalnego w Toruniu, który odbył się 25 kwietnia 2019r.

1. Natalia Milusz z klasy 3c z projektem: "Różnorodność gatunkowa dendroflory na obszarze parku "Dolinka" w Elblągu" - opiekun prof. H.Pietras
2. Julia Piekarska z kl.3c z projektem - "Różnorodność gatunkowa dendroflory cmentarza ewangelickiego przy ulicySadowej w Elblągu"- opiekun prof. H.Pietras
3,4 Wiktor Guzowski z kl.1e i Jakub Nienadowski z kl.1c ze wspólnym projektem: "LX3 — Lightweight, Lowcost, Liquid- fueled — lekki, niedrogi silnik rakietowy na paliwo ciekłe" - opiekun prof. J.Tomczak.
Wydarzenie to odbyło się w Toruńskim Parku Technologicznym, a towarzyszyło temu wiele warsztatów, wykładów i pokazów naukowych.
Serdecznie gratulujemy naszym Uczniom tego, że znaleźli się w tak elitarnym gronie Naukowców!!

Hanna Pietras