W dniu 15. 12. 2015 nauczyciele Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu przeprowadzili warsztaty szkoleniowe, w których wzięli udział nauczyciele przedszkoli i nauczania wczesnoszkolnego z elbląskich szkół oraz powiatu. 

Temat warsztatów: "Usprawniamy starszaka od przedszkolaka".
Zaprezentowaliśmy zebranym na szkoleniu nauczycielom jak poprzez zabawy można usprawniać dzieci i wprowadzać podstawowe ćwiczenia nauczające i doskonalące podstawowe elementy piłki siatkowej.
Ćwiczenia prezentowały uczennice naszego ośrodka, oraz włączyliśmy do wspólnej zabawy nauczycieli biorących udział w szkoleniu.
Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Aleksandrę Pietrulewicz, Reginę Jurczak i Wojciecha Samulewskiego.
Uczestnicy warsztatów otrzymali nieodpłatnie materiały szkoleniowe, zaświadczenie o udziale w szkoleniu oraz plakaty Młodzieżowej Akademii Siatkówki. Zaproponowaliśmy także możliwość przeprowadzenia zajęć w macierzystych przedszkolach i szkołach.
Nauczyciele S.O.S Elbląg